Вівторок, 5 Грудня

Ірен Роздобудько книгу про Бердичів писати поки що не планує, хоча…

Зустрічі бердичівських читачів з провідними українськими письменниками мають в нашому місті свою історію, в якій траплялись і досить цікаві речі.

 

 

 Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Так, наприклад, років п’ятнадцять тому в Бердичів завітали Андрій Кокотюха, Яна Дубинянська, Іван Андрусяк, Олесь Ульяненко та директор видавництва «Нора-друк». Великий зал міського Палацу культури заповнили старшокласниками та студентами коледжів, а письменників покликали на сцену, де для них поставили низенький журнальний столик та стільці. Ще коли вони сиділи в першому ряду, запах видавав, що в Андрія Кокотюхи напередодні, а, може, й в цей самий день вже була якась серйозна зустріч. Тож, коли його посадили на сцені на крайній стілець, він невдовзі просто завалився під регіт тисячі молодих «книголюбів». І лише ввечері в ресторані, де письменники з місцевими поціновувачами їх творчості «обговорювали» новини літературного процесу, він прийшов до тями і знову включився в «розмову».

Зустріч з Мирославом Дочинцем в актовому залі райадміністрації була чи не найдемократичнішою. Туди ніхто нікого не зганяв, і половину досить великої зали зайняли дійсно люди, які вже читали його книжки, і які хотіли бачити автора та поспілкуватись з ним. Кілька разів в центральній бібліотеці організовували зустрічі з Максом Кідруком в рамках його промотурів та з Мариною Гримич, яка «вплела» наше місто в один із своїх романів. До речі, це досить вдалий промоційний хід, адже мер Львова Андрій Садовий спеціально просив якось Андрія Куркова (він в Бердичів не приїздив, довелось їхати в Житомир на зустріч з ним) , щоб той написав книгу з подіями у місті Лева, і «Львівська гастроль Джимі Хендрікса» виявилась досить вдалою і для письменника, і для міста.

Але, повернемось до подій минулого четверга. Про зустріч з письменницею Ірен Роздобудько на своїй сторінці у Фейсбук депутатка обласної ради та викладачка педагогічного коледжу, заслужений працівник освіти України Людмила Кицак, яка й була організаторкою цієї зустрічі. Відповідне оголошення було розміщене і в центральній бібліотеці міста.

В актовій залі педколеджу у призначений час зібрались кількадесят дорослих поціновувачів творчості Ірен Роздобудько та студенти. І саме студенти на деякий час зустрічі стали основними діючими особами, адже під керівництвом своєї викладачки вони підготували яскраву презентацію творчих доробків гості і навіть поставили театралізовану сцену з останнього роману письменниці «Неймовірна».

Книга розповідає про життя і трагічну долю української поетеси Олени Теліги. Вона могла бути в центрі уваги найвищого товариства Відня чи Парижа, адже знала багато мов, була вишуканою поціновувачкою сучасного мистецтва, але вона повернулась в Україну. Німці хотіли схилити її до співпраці (саме цю сцену з книги показали студенти на зустрічі), але Олена не зрадила свій народ і була розстріляна в Бабиному яру.

Власних віршів та прозованих творів Олени Теліги збереглось дуже мало, тому книга побудована на багаточисленних спогадах сучасників. Ірен Роздобудько не просто звела ці спогади в одну розповідь, а неначе переклала їх на ноти. Адже підзаголовком роману став цілком музичний «Ода до радості», а розділи книги називаються італійськими термінами «алегро», «анданте» та інші.

На жаль, роман «Неймовірна» не став сценарієм та фільмом, бо після перегляду тізеру (його теж показали на зустрічі в Бердичеві), комісія з Держкіно виключила фільм із плану фінансування. Переглядаючи фейсбук-сторінку письменниці, я, здається, зрозумів чому. Адже вона не дуже схвально висловлюється про «зелену» владу, наприклад, з Днем телебачення поздоровила лише колективи «Прямого», «П’ятого» та «Еспресо».

І лише в другій половині зустрічі письменниця почала відповідати на запитання присутніх про початок творчості, про те, як вдається стільки встигати, про свою родину та сценарну роботу. До питання про творчі плани черга не дійшла, бо гості чекали, коли вже зможуть придбати книги улюбленої письменниці.

Як годиться в таких випадках, організатори подарували шановній гості подарунки з бердичівськими сувенірами, а голова освітянської профспілки Анжела Цвєткова, користуючись моментом, нагородила Людмилу Кицак грамотою від обкому профспілки.

На жаль, привезених книг всім бажаючим не вистачило, тому Ірен Роздобудько спрямувала всіх на сайт видавництва «Нора-друк», де можна замовити більшість її книг. А ті, кому пощастило, отримали на придбаних книгах ще й автограф від авторки.

Rozdobudyko1

Rozdobudyko2

Rozdobudyko3

Rozdobudyko4

Rozdobudyko5

Rozdobudyko6

Rozdobudyko7

Rozdobudyko8

Rozdobudyko9

Rozdobudyko10

Rozdobudyko11

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.