Понеділок, 16 Трв

Чи буде у Бердичеві цілодобова бібліотека?

Про досвід європейських країн, де є цілодобові книгозбірні, згадали на депутатській комісії інфраструктурного та стратегічного розвитку міста, промоцій та міжнародної співпраці, засідання якої відбулося 20 січня. Ідеями розвитку бібліотек, заповнення їх відвідувачами та змістовним дозвіллям молоді, присутні обмінювались під час розгляду програми розвитку культури на 2016 -2020 роки.

Загалом на засіданнях комісій обранці бердичівської громади продовжують вивчати можливості міського бюджету на 2016 рік, заодно знайомлячись з програмами, за якими функціонуватимуть заклади культури, спорту, розвиватиметься ЖКГ та інші галузі протягом поточного року. Голова комісії Володимир Сенча та його колеги не лише слухали очільників тієї чи іншої галузі, але й цікавились стратегією розвитку і видатками, пропонуючи збільшити або зменшити їх.


Заслухавши Олену Петрівську, очільницю культури, депутати слушно зауважили, що культура повинна містити в собі низку заходів, спрямованих на якісне дозвілля та всебічний розвиток молоді. В програмі, з якою вони ознайомились, були передбачені кошти на реконструкцію театру, ремонт кінолекційного залу в міському Палаці культури, оновлення диско-залу та створення репетиційно-концертної бази для молодіжних гуртів. Але цього замало для того, щоб організувати молоді якісне дозвілля і відпочинок. Адже, на превеликий жаль, зараз більшість молодіжних музичних гуртів, виконавців та просто талановитих мешканців їдуть у міста, де більше можливостей для розвитку. Одним з кращих прикладів роботи з молоддю у Бердичеві, на переконання Юлії Лефтер («Самопоміч»), є Молодіжний клуб«Об’єднання САМОПОМІЧ».


Цій організації, за доволі короткий проміжок часу, вдалось зібрати під своїми прапорами і зацікавити багато юних мешканців нашого міста. Починаючи з квітня минулого року, коли було створено молодіжний осередок, його члени провели більше сотні заходів, під час яких вивчали історію міста, проводили флешмоби, музичні вечори тощо. Розвитком подібних об’єднань, як вважають усі присутні, і повинні займатись посадовці, щоб дати молоді поштовх і мотивацію до дій.


Невід’ємною складовою культури є бібліотечна система. Депутатів цікавило, як представники культури бачать розвиток бібліотечної мережі і збільшення кількості читачів. Шість філіалів у різних районах міста та дві бібліотеки для дорослих і дітей намагаються задовольнити попит своїх читачів. Нині у міських книгозбірнях проводяться найрізноманітніші освітньо-розважальні заходи, і вони, як і вся культура, на порозі змін. Адже найближчим часом у місті буде створено відділ культури. Досить довгий час у Бердичеві спостерігався парадокс – культура є, колективи виступають, діти танцюють і співають у гуртках, а відділу, якому б підпорядковувались вони усі, немає. З курсом на децентралізацію відділ знову створять, а от який формат роботи буде в подальшому - ніхто поки що не знає.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.