Понеділок, 3 Жовтня

У Бердичеві планують будівництво Центру паломництва

Про місто чотирьох культур Бердичів знають не лише в Україні, але і за її межами. Чотири народи – українці, поляки, росіяни та євреї – живуть у місті та докладають зі своєї сторони зусилля для того, аби розвивати свої звичаї та традиції серед молодого покоління, вшановувати пам’ять предків.


Те, що в минулому у місті більшу частину населення складали євреї, не є новиною ні для кого. І як тільки говорять про Бердичів, одразу ж згадується саме цей народ, який у минулому столітті зазнав численних переслідувань та знищень.


Однією з пам’яток, що має вагоме значення для євреїв, є старе єврейське кладовище по вулиці Житомирській. Саме сюди кілька разів на рік з’їжджаються паломники з усього світу. Ті, хто має єврейське коріння або ті, хто безпосередньо пов'язаний з цим народом, відвідують святе для них місце, аби вшанувати пам'ять своїх предків, вклонитися перед могилою одного з найбільших святих Леві Іцхака та просто відчути себе частиною історії.


Всі приїжджі паломники звикли до того, що щоразу їх зустрічає чисто прибране, охайне та доглянуте кладовище. Проте варто згадати, яким воно буває до того, як комунальні працівники приберуть нанесене вітром і культурними людьми сміття, розчистять мало не півтораметрові дерева та кущі, приведуть до ладу територію. Робота не з легких. Та останнім часом на підмогу комунальникам приходять представники благодійної іудейської громади, які беруть участь у благоустрої кладовища. Вони це робили самостійно, із власної ініціативи, а тепер вирішили, щоб все це відбувалося на законних підставах. Саме тому община звернулася до Комбінату комунальних підприємств з проханням дозволити їм на законному рівні проводити роботи з благоустрою території. Склавши спільний договір, в якому прописуються умови, права та обов’язки, що їх повинні дотримуватися представники общини, Комбінат надав право виконувати роботи по відновленню надгробних плит і усипальниць, фарбуванню та прибиранню. Тобто можна робити все те, що робилося раніше, тільки не проводити будівельні роботи. В планах також встановити відеоспостереження та забезпечити охорону кладовища.


Та ще одною новиною, яка прозвучала на засіданні виконавчого комітету міської ради, було можливе будівництво Центру паломництва. Оскільки кладовище за новими законами не підлягає знесенню, хоч останні поховання там і проводилися у 1973 році, паломники відвідували і відвідуватимуть його з року в рік. А по приїзду їх сюди, виникають деякі незручності: автобуси стоять збоку на проїжджій частині, гостям та туристам потрібно думати, де облаштуватися тощо.


В зв’язку з цим по вулиці Куйбишева, що навпроти кладовища, виділено земельну ділянку для будівництва такого Центру. Як зазначив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Онофрійчук, в цій будівлі можна буде розмістити готель, їдальню та інші зручності, а поруч – парковку для транспорту. Це забезпечить зручний доступ для проведення єврейський релігійних обрядів. Міська влада вже поставила умови іудейській громаді стосовно прокладання дренажу по вулицях Петровського і Куйбишева. Так що в майбутньому на гостей з різних міст України та світу чекатиме комфортний прийом з боку Бердичева та зручні умови перебування.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.