П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

З благодійним концертом для бердичівських воїнів виступав фольклорний ансамбль «Кралиця»

Цей ансамбль до цього часу не був настільки відомим для бердичівлян, бо зі своєю концертною програмою до Бердичева вони приїздили вперше. 

Зате в інших містах як України, так і за її межами, їх знають, високо цінують їхній талант, гостинно зустрічають та з великим задоволенням слухають майстерно виконані пісні і віртуозну гру на музичних інструментах.


Фольклорний ансамбль «Кралиця», що є лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів, володарем гран-прі музичного конкурсу Європейської мовної спілки, лауреатом Міжнародної премії «Дружба», у неділю, 2 жовтня, дарував свій талант бердичівлянам.


З концертною програмою, присвяченою воїнам АТО, талановиті артисти виступали на сцені міського Палацу культури Ім. О. Шабельника, спочатку привітавши усі вчителів з професійним святом та побажавши від щирого серця здоров’я, терпіння та успіхів у роботі.


Далі усіх присутніх познайомили з історією створення ансамблю, з його керівником та репертуаром, що виконують артисти. Щоправда, через певні обставини, головних людей, для яких присвячувався благодійний концерт, не було у залі. Зате були мобілізовані військові, які від імені військової частини Бердичева прийшли подивитися виступ. Решту зали заповнили бердичівляни, які з великим задоволення вслухалися в кожну ноту пісень, в кожен звук інструментів та бурхливими оплесками оцінювали талант «Кралиці».


Фольклорний ансамбль було створено ще в далекому 1991 році на кафедрі фольклористики, народного пісенного та інструментального виконавства Київського національного університету культури і мистецтв. Цьогоріч гурт святкуватиме свій немалий ювілей – 25-річчя з моменту заснування. Очолює колектив талановитих артистів заслужений працівник культури України, професор Іван Григорович Сінельніков.


Перше запитання, яке зацікавило багатьох бердичівлян, це значення назви ансамблю. Як виявилося, назва «Кралиця» пішло від імені богині рослинності у давніх слов’ян, міфічного образу-тотему весни.


До нас в Бердичів артисти приїхали вперше. Ба, більше, з першим концертом акції, яку вони придумали самі. Акція називається «Студенти – для воїнів АТО». Таким чином молоді хлопці та дівчата, що навчаються в Київському національному інституті культури і мистецтв, а також їхні викладачі вирішили проявити себе та допомогти воїнам у зв’язку з нелегкою ситуацією в країні. А в наше місто спочатку тому, що керівник ансамблю Іван Сінельніков родом з села Російські Пилипи Чуднівського району. І оскільки це недалеко від Бердичева, то саме тут і вирішили виступити з першим концертом своєї акції.


Для воїнів АТО, волонтерів, усіх, хто нині боронить Україну, присвятили артисти свої запальні танці та пісні. А для тих, кого вже забрала війна, акапельно звучали слова, краще б не у такий час і не за таких обставин, загальновідомої пісні «Пливе кача…», що стала символом проводжання в останню путь загиблих героїв.


Загалом розмірені будні і вихідні бердичівлян розбавили веселими українськими піснями, майстерною грою на різних музичних інструментах та танцювальними номерами. Як зазначив керівник «Кралиці», зазвичай до таких ансамблів хлопці не з великим бажанням ідуть, більше дівчата та жінки. Тут же йому дуже пощастило, бо у своєму колективі він має аж 12 чоловіків, і навіть в цьому році на відділення вступило 4 студенти.


Тому не лише жіночими дзвінкими українськими голосами зміг похвалитися фольклорний ансамбль, але і чоловічими партіями, і мужніми танцями. А музичні інструменти в сильних руках грали, мало не підтанцьовуючи.


Кожен номер концерту закінчувався бурними оплесками і щирою посмішкою на обличчях бердичівлян, яким подобався виступ артистів. Загальну картину доповнювали і яскраві автентичні костюми, театралізована форма виступів та втілення народних пісенних традицій. Адже у своїй творчості фольклорний ансамбль «Кралиця» досліджує та популяризує народні звичаї, обряди, пісні та танці, якими так славиться кожен регіон України.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.