Роздрукувати цю сторінку

Святковим концертом вітали бердичівських захисників та хвилиною мовчання вшановували загиблих

Споконвіку доля випробовує нашу країну на мужність та витривалість. Століттями славні українські сини боролися за незалежність та самостійність держави, в якій вони жили. Земля славилася українськими князями, що захищали свої території, гетьманами та козацтвом, які виборювали свободу, ветеранами, які стали на захист України в роки Другої Світової війни.


Нині, на жаль, випробовування України на міць не припинилося. Свою відвагу та мужність тепер показують справжні патріоти, творячи нову сторінку в історії нашої держави. І саме таких сміливих, небайдужих, свідомих громадян, які вболівають за долю країни та своєю професійною діяльністю, сумлінною працею і волонтерською роботою забезпечують захист України вшановують 14 жовтня. Символічно, що ось уже 2 роки, День захисника України відзначають у день великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці, заступниці і покровительки українського воїнства, у День українського козацтва.


Привітати тих, хто нині боронить країну від лютого ворога, та вшанувати пам’ять тих, хто у цій боротьбі віддав життя, зібралися у переддень свята в міському Палаці культури ім. О. Шабельника. Саме тут відбувся завершальний етап Уроку мужності, що його цього дня проводили в Бердичеві. Перед входом розмістили бойову військову техніку, яку з цікавістю могли розглядати бердичівляни. А залу заповнили головні винуватці свята – військові, рідні та близькі загиблих героїв, представники міської влади та усі, хто прийшов привітати зі святом наших захисників.


Під Покровом Пресвятої Богородиці розпочалися урочистості Гімном України. А далі з привітальним словом від громадськості міста до усіх присутніх звернувся міський голова Василь Мазур, зазначивши, що цей день – це день воїнів, батьків, матерів, дружин і дітей воїнів, спільний день об’єднання усіх, хто живе в Україні і хоче тут жити в мирі, злагоді та бути захищеним. «Дуже боляче, що уже третій рік цей день в Україні ми не можемо назвати мирним… Війна не перестає сіяти смерть, вона забирає життя, сиротить дітей, калічить долі. І немає таких слів, якими можна було б батькам повернути їхніх дітей, а сльози горя замінити сльозами радості, - переконаний міський голова. - Всі бердичівляни вклоняються пам’яті загиблих земляків і щиро бажають утвердження миру на українській землі». Окрема подяка лунала батькам військовослужбовців за силу духу і за виховання воїнів-захисників, командирам усіх військових підрозділів - за батьківську турботу про молоде поповнення захисників України, які проходять службу у нашому місті.


Подяками і грамотами міської ради за сумлінне виконання конституційного обов’язку, захист територіальної цілісності та суверенітету держави нагородили військовослужбовців військових частин В3231 та А2927. Поіменно згадали кожного, хто поклав своє життя на вівтар єдності та незалежності України. Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу «Слава Героям!».


Зі словами шани і з глибокою вдячністю та вірою у мир, що обов’язково прийде на українську землю, виступили творчі колективи міського Палацу культури та ЦПО ім. О. Разумкова, учні музичної школи, студенти та викладачі бердичівських коледжів.


І лунала у цей день молитва з вуст кожного бердичівлянина до Пресвятої Богородиці з проханням покрити своїм омофором український народ та військо, підтримати їх, плекати мужність українських військовослужбовців та оберігати їхні життя.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали