«Коли починаєш служити таланту, він починає вести тебе», - Бердичів відвідав письменник Мирослав Дочинець — РІО Бердичів

«Коли починаєш служити таланту, він починає вести тебе», - Бердичів відвідав письменник Мирослав Дочинець

Письменник, книги якого широко обговорюють в Україні та за її межами. Письменник, плідна діяльність якого відзначена низкою літературних премій, в тому числі трьома міжнародними відзнаками та відзнакою «Золотий письменник України» за найбільші наклади. Мирослав Дочинець – людина всесторонньо розвинена. Журналіст, член Національної спілки письменників України та Асоціації письменників України, автор 20 книг, написаних, як зазначив сам письменник, українською «рафінованою» мовою.


В суботу сучасний майстер українського пера в теплій, затишній, наповненій духом слова атмосфері Дитячої бібліотеки ділився секретами свого таланту та натхнення з бердичівлянами. Незважаючи на те, що це був вихідний день, поспілкуватися з тим, чиї книги за популярністю можна порівняти хіба що з тиражами журналу «Порадниця», прийшло багато містян і приїхали навіть поціновувачі таланту письменника з Вінниці.


Скромний у розповідях про свій дар митця слова, внутрішньо багатий філософськими роздумами про життя, розумний та приємний у спілкуванні Мирослав Дочинець перетворив цю зустріч на своєрідне спілкування у родинному колі, де є місце і серйозним розмовам, і жартам.


Відповідаючи на питання, як він відкрив у собі талант, письменник сором’язливо зазначив, що хоч і пише вже років з 45, але спочатку не замислювався над тим, як, чому і навіщо писати: «Спочатку це була якась сверблячка, далі – егоїстичне бажання, а вже недавно до мене прийшло розуміння харизми слова, коли я став членом Національної спілки письменників та Асоціації письменників України. Тому що слово, як і людина, має харизму».


Книги Мирослава Дочинця є історіями служіння, а кожен герой – це пошук своєї потрібності в світі, пошук душі та найціннішого, що в ній є. Кожна сторінка розповідає про історію з життя, про внутрішній світ людини, дає поради та навчає чомусь, закликає нічого в цьому світі не боятися. Для самого автора книга – це енергія, це музика, і коли вона починає звучати, тоді і починаєш писати.


«Многії літа. Благії літа», «Синій зошит», «Лад», «Лис», «Криничар», «Горянин» – це ще не весь перелік тих творів, які стали шедеврами не лише в Україні, але і закордоном. Вони перекладаються російською, німецькою, угорською мовами, а книга «Синій зошит» – ще й японською. А нещодавно випущений «Мафтей» уже набирає популярності серед читачів. Книга ця, як зазначає автор, написана сухим пером, в ній є ключова фраза «Те, що ти шукає, знаходить тебе…». Так і сам письменник говорить про талант, вказуючи, що закладене в людині покликання рано чи пізно проявиться. «А талант є у всіх. Хоча це великий тягар і випробування, але він сильніший і потужніший, ніж особистість. І якщо починає йому служити, вони починає тебе вести», – вважає митець.


Майже дві години спілкування, короткий екскурс у події, викладені на сторінках книг, розмови про Україну та її сьогодення зацікавили усіх, хто знайомий з письменником та його творами, а також тих, хто тільки почав це знайомство. Кожен з радістю обирав для себе ту книгу, яка більше цікавила або якої ще немає у власній бібліотеці, з радістю чекав на поставлений автограф та запрошував письменника ще не один раз відвідати Бердичів.

 

IMG 0269

 

IMG 0271

 

IMG 0272

 

IMG 0274

 

IMG 0276

 

IMG 0277

 

IMG 0281

 

IMG 0282

IMG 0270

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.