Понеділок, 5 Грудня

Бердичівляни можуть поринути в історію хрещення Польщі, відвідавши виставку в музеї

У музеї історії міста Бердичева відкрилася виставка з нагоди 1050-ї річниці Хрещення Польщі - «Хрещення 966: Біля джерел Польщі». Експозиція створена працівниками Музею Початків Польської Держави у місті Гнєзно. 

В урочистому відкритті виставки взяли участь Консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Пшемислав Шиманські, заступник Бердичівського міського голови Валентина Адаменко, отець Павло Ферко, священик Ордену Босих Кармелітів, голова Бердичівського відділення Спілки поляків України Лариса Вермінська та депутат Бердичівської міської ради, директор «Польського радіо Бердичів Юрій Сокальський. У своїх промовах почесні гості відкриття говорили про важливість цієї виставки та події, що відбулася 1050 років тому.


Наприкінці церемонії відкриття заступник Бердичівського міського голови Валентина Адаменко подарувала Консулу Пшемиславу Шиманські науковий збірник «Велика Волинь». Він став своєрідним підсумком проведення Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції з міжнародною участю «Музеї Бердичівського краю: історія та сучасність», що проходила у місті Бердичеві нещодавно та була присвячена 90-й річниці від часу відкриття в місті першого музею.


На стендах експозиції представлена цікава інформація про цю дуже важливу подію в історії Польщі, а саме Джерела відомостей про Хрещення Польщі, вірування слов’ян, рік 966.


Бердичівляни та гості міста можуть дізнатися про Хрещення Мєшка чи Хрещення Польщі, що відбувалось у день Хрещення, чому Мєшко І прийняв Хрещення та які були наслідки цього прийняття, про першого Короля Польщі, про початок Церковної організації в Польщі, про Мєшка та Дурбавку, про Польщу та її сусідів в середині Х століття та багато іншого.


Переглянути виставку у музеї історії міста Бердичева усі бажаючі можуть протягом двох тижнів.

IMG 3059

IMG 3064

IMG 3072

IMG 3087

IMG 3089

IMG 3105

vistavka

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.