Роздрукувати цю сторінку

Для особливих бердичівлян – особливе свято і теплі щирі слова

В першу неділю грудня Україна відзначає Міжнародний день інвалідів. Це свято людей, котрі, щодня долаючи життєві труднощі, доводять всім і кожному, що вони такі ж, як і всі інші, лишень трішки особливі, але це не заважає їм пізнавати щоразу щось нове, навчатися, мріяти, любити та бути частинкою цього великого світу.


У нашому місті, як і в багатьох інших, теж є такі особливі люди, силі волі і духу яких можна позаздрити. Вони живуть серед нас, вони активно беруть участь у повсякденному житті міста, намагаючись своїми досягненнями і здобутками не відставати від звичайних людей.


Саме такі бердичівляни, на долю яких випали життєві випробування, та ті, хто допомагає їм долати ці випробовування, зібралися 1 грудня в актовій залі міського Палацу культури ім. О.Шабельника на загальноміський захід з нагоди Міжнародного дня інвалідів.


В Бердичеві діють громадські організації, що піклуються про людей з обмеженими фізичними можливостями, допомагають їм не піддаватися хворобам, сприймати світ навколо себе по-особливому, розвивати свої таланти та творчий потенціал. Це і Центр медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик», і Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, і навчально-реабілітаційний центр «Насіння надії».


Поряд з цими закладами протягом тривалого часу функціонують і піклуються про тих, кому потрібна допомога та турбота,ще дві особливі організації. Це Бердичівська ТПО «УТОС» («Українське товариство сліпих») та Бердичівська ТПО «УТОГ» («Українське товариство глухих»), які щоденно з небайдужістю переймаються проблемами людей з обмеженими можливостями та сприяють тому, щоб вони могли відчувати себе повноцінними, не забутими та не самотніми.


На урочистостях, що у першодень грудня проходили в міському Палаці культури, своє захоплення відважними, сильними духом та внутрішньо багатими душею бердичівлянами висловили міський голова Василь Мазур та народний депутат України Олександр Ревега.


З побажаннями здоров’я звернувся до усіх присутніх у залі «особливих» громадян міста міський голова: «Я хочу вам подякувати за вашу громадянську позицію, за те, що ви живете життям міста. Побільше вам на вашому життєвому шляху добрих людей. Ми з вами співпрацювали і будемо співпрацювати, вирішуючи всі ті питання, які стоять і перед містом, і перед кожною громадською організацією, і перед кожним із вас…».


До теплих слів подяки тим, хто допомагає людям із вадами здоров’я, приєднався і народний депутат України Олександр Ревега: «Хочу подякувати вам за ваше добро, за вашу любов, за все те світле, що ви передаєте людям і своїм колегам. Хочу подякувати опікунам, які дбають і допомагають вам, подякувати усім бердичівлянам, які також не стоять осторонь. Бажаю міцного здоров’я, щастя, добра і щоб ви робили людей щасливими, як ви це робите».


Квітами та грамотами Бердичівської міської ради за активну участь у громадському житті міста, у вирішенні важливих проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, повсякденний вияв до них співчуття, гуманності і милосердя, нагородили керівників організацій, що працюють з «особливими» бердичівлянами, а також тих, хто, незважаючи на проблеми зі здоров’ям, має активну життєву позицію та щоденно показує свої можливості і намагання бути таким, як усі.


Спільними зусиллями творчих колективів міського Палацу культури та вихованців усіх вищезазначених організацій було організовано святковий концерт, основні винуватці якого з радістю на обличчях, посмішкою на вустах та іскринками щастя в очах насолоджувалися пісенними виступами та грою на музичних інструментах, приймали теплі доброзичливі слова та гарне ставленням усіх небайдужих містян.

На долю цих особливих людей випали різного роду перешкоди, а їхня життєва стежина відрізняється від життя звичайних людей. Та іноді навіть у них є чому повчитися, бо такої наснаги, такого бажання жити, навчатися та бути потрібним у цьому суспільстві не завжди можна побачити у здорових людей.

IMG 1914

IMG 1850

IMG 1893

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук