Четвер, 1 Червня

Віддаючи шану борцям за єдність держави, Бердичів відзначив День Соборності України

В календарі важливих для нашої держави дат є такі, що покликані згадувати прагнення народу бути вільним, сильним духом, а головне – єдиним цілим. У боротьбі за цю єдність проживали свої життя сотні, а то і тисячі поколінь, мріючи та невпинно йдучи до своєї мети. Історія знає тисячі подій, котрі посіли важливе місце в становленні України. Та всі вони пов’язані з нестримним бажанням боротися і побороти.


Однією із таких особливих для України дат є 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Упродовж століть землі України були розділені і належали до різних держав: Російської імперії, Австро-Угорщини та Польщі. Тому в тривалій та запеклій боротьбі, переживаючи гіркі і радісні події, український народ прагнув до утвердження власної державності та національного визволення. Саме 22 січня минулого століття українці стали на крок ближчими до своє мрії. На Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому у присутності десятків тисяч киян лідери УНР (Української Народної Республіки) та повноважна делегація ЗУНР (Західноукраїнська Народна Республіка) заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу.


Бердичів не залишається осторонь цієї важливої та пам’ятної дати, щороку проводячи у приміщенні музичної школи урочисте зібрання громадськості міста. Цьогоріч напередодні відзначення Дня соборності України у п’ятницю, 20 січня, містяни згадали події майже сторічної давнини. На заході були присутні представники міської влади в лицях заступника міського голови Валентини Адаменко і начальника відділу освіти Світлани Басюк, депутат міської ради від фракції ВО «Батьківщина Володимир Пономарчук, краєзнавець та директор Музею історії Бердичева Павло Скавронський, учні загальноосвітніх шкіл міста та коледжів, а також колектив артистів міського Палацу культури ім. О. Шабельника.


Ведучі заходу зробили короткий екскурс в історію, розповідаючи та нагадуючи, що передувало Акту Злуки, які події відбувалися у той час та хто з великих українців того часу своїми справами і діяльністю наблизив день утворення Соборної України. Вчителі історії ЗОШ №7 та спеціалізованої ЗОШ №8 розповіли про історичні передумови підписання Акту і саму подію возз’єднання українських земель. А молодь міста здійснила почесну місію покладання квітів до пам’ятника великому борцю і генію українського народу Тарасу Шевченку та до меморіальної дошки відомому політичному діячу В’ячеславу Чорноволу.


Згадали і про неприємні події сучасності, які нерозривно пов’язані із тими, що відбувалися в минулому столітті і ще кілька століть тому. Знову за право бути вільною, самостійною, незалежною та єдиною бореться молоде покоління українців, відбиваючи щоденно наступи тих, хто зазіхає на нашу державу і намагається її розділити. Традиційно, присутні у залі проспівали Гімн нашої держави і хвилиною мовчання згадали полеглих героїв України.


На урочистому зібранні звучали вірші та музичні привітання артистів про українців - мужніх, нескорених і сильних духом, про Україну – міцну та непобориму державу. Як заповіт, що його свого часу адресував українцям Тарас Шевченко, а тепер його у своєму серці несуть нинішні патріоти української держави, звучать заклики бути свідомими, досягати мети у побудові вільної демократичної України, цінувати та плекати те, що має український народ, і пам’ятати, якою ціною давалася ця перемога тоді і чим платить за неї нинішнє покоління.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.