Вівторок, 24 Трв

Старше покоління бердичівлянок поринуло в атмосферу українського романсу

Приємно, що активну участь у житті нашого міста бере молодь, організовуючи різного роду фестивалі та заходи. Їхні прагнення та мрії відтепер втілюються у діяльності молодіжного центру «М-формація», котрий минулого року розпочав свою роботу на базі Бердичівської центральної міської бібліотеки. Саме тут молоде покоління бердичівлян влаштовує різноманітні вечори, спілкується та дізнається багато цікавого від своїх однолітків та друзів, а також організовує святкові заходи для дітей та дорослих, приурочені до тих чи інших дат календаря. Проте у цій роботі показують свою активність, професіональність та нестримне бажання створити щоразу щось цікаве і працівники бібліотеки.


Загалом тут діє ціле розмаїття різного роду гуртків, покликаних навчати та виховувати молодь, давати поради та робити їхнє дозвілля більш цікавим і насиченим різними заняттями. Тут і готують до ЗНО, і проводять літературно-мистецькі години, і інтелектуальні конкурси та багато іншого.


Та найприємнішим, мабуть, є те, що провести час за розмовами та чаєм, поспілкуватися на цікаві теми і дізнатися щось нове у міській бібліотеці можуть не лише діти та молодь, а й люди старшого покоління і поважного віку. І таке бажання свого часу втілилося в гарній традиції – в зібраннях жіночого клубу «Гармонія».


Ідея створити так званий «клуб інтересів» назрівала вже давно, не один рік. В бібліотеці є такий актив читачів старшого віку, які читають тут книги вже понад двадцять років. В них виникла ідея створити певний клуб, де вони могли б зустрічатися в певний день тижня. І ось восени минулого року ця ідея знайшла своє втілення у жіночому клубі «Гармонія». Це абсолютно безкоштовні зібрання для людей, які мають вільний час і хочуть витратити його на спілкування та обговорення різноманітних тем. Після чого учасники клубу розповідають про свої захоплення та інтереси один одному за чашечкою чаю з печивом, діляться цікавими рецептами, співають. Кількість жінок, охочих провести час саме таким способом, сягає і до 40 чоловік. Вони самі пропонують теми, які їх цікавлять і про які вони хочуть дізнатися більше. Були навіть і різдвяні посиденьки, а ще вони просять, щоб хоча б раз на місяць їх консультував з різних питань юрист.


У цю середу, 1 лютого, у теплому і затишному приміщенні бібліотеки жіночий клуб зібрався, аби поринути в атмосферу українського романсу. Не дарма було обрано саме цю цікаву тему, адже відомі українські поети створили свого часу цілу когорту віршів, згодом покладених на музику. Про сольні співи під інструментальний акомпанемент тепло відгукувалася і українська поетеса Ліна Костенко.


Романси не співають на площах чи якихось гуляннях, їх виконують у тісному домашньому колі. І у такій атмосфері домашнього затишку учасники жіночого клубу «Гармонія» вслухалися у відомі з молодості ноти та знайомилися з новими, раніше не чутими мелодіями. Деякі слова знайомі, але мало хто знає, що це романси, а деякі стали улюбленими та пов’язані з певним періодом життя. З екрану звучали романси Івана Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», Михайла Старицького «Ніч яка місячна», що їх свого часу виконували відомі співаки минулого століття. Лунали і чарівні ноти романсу «Квітка-душа» у виконанні Тоні Матвієнко, і чуттєві романси «Квіти Ромена» та «Гуцулка Сеня», про які мало хто чув.


Дивлячись на таку організованість, згуртованість та креативність, розумієш, що не лише молодь хоче з користю для себе проводити свій вільний час. Старше покоління, люди поважного віку, теж намагаються реалізувати свої ідеї, обмінюватися досвідом, розвивати себе інтелектуально та естетично ті просто знаходити подруг, однодумців, поціновувачів прекрасного.

IMG 8597

IMG 8600

IMG 8599

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.