Понеділок, 2 Жовтня

У Бердичеві планують створити музей, аналогів якого немає в Україні

Події трирічної давнини не стираються з пам’яті українців і до нині. Те, що пережила Україна тоді і що переживає зараз, залишає великий слід у душах і серцях тих, хто був свідком і учасником переломного етапу, який змінив хід історії нашої держави і почав писати нову сторінку життя і розвитку країни та її народу.


Криваві дні і місяці Майдану, коли молодь, яка прагнула кращого майбутнього, і старше покоління, яке теж хотіло змін, а також жахливе горнило нинішньої війни стали сторінками пам’яті про душі сотні загиблих борців Революції Гідності та тисяч героїв-борців за цілісність держави.


Бердичівляни теж є тими, хто не зі слів знає ціну цієї боротьби. Багато хто був свідком та учасником Майдану, нині стоїть на варті миру на сході України, кращі бердичівські герої віддали своє життя, захищаючи життя мільйонів українців. Бердичів пам’ятає своїх героїв, вшановує кожного полеглого військовослужбовця та дякує за подвиг українців під час Революції Гідності і під час нинішньої окупації. А для того, аби закарбувати ці сторінки у пам’яті бердичівлян і гостей міста та донести ці події у деталях до людей, в місті планують створити музей, аналогів якого немає в Україні.


Автор концепції створення музею, присвяченого подіям Революції гідності та російсько-української війни, «свободівець» Микола Ніколаєв презентував остаточний варіант даного проекту на другому засіданні комісії з питань створення музею у п’ятницю, 17 лютого.


Музей, що матиме назву «Бердичівляни на Революції гідності та російсько-українській війні», планують розмістити в Костелі Босих Кармелітів у приміщеннях під краєзнавчим музеєм. Згідно проекту, представленого автором ідеї, він займе 3 кімнати та коридор, хоча в ході обговорень на комісії було зазначено, що планувалося лише 2 кімнати і коридор.


Виділене приміщення простінками буде поділене на експозиційні зали, в кожній з яких буде експозиція, пов’язана з тими чи іншими подіями Майдану, війни на сході України і навіть анексії Криму. Тут будуть і експонати з одягом та предметами, що використовувалися майданівцями. Окремі інсталяції будуть присвячені сцені побиття студентів під час Революції Гідності, темі захоплення Криму і біженцям, сцені зібрання добровольчих батальйонів, боїв в аеропорту Донецька, збиття боїнгу та подіям в зоні АТО. Планують навіть показати макети блокпостів та макет бліндажу. У музеї, за задумом автора, розмістять кілька мультимедійних проекторів, які транслюватимуть окремі сцени подій як на Майдані, так і в зоні АТО, що дасть змогу відчути себе учасником цього всього. Та, напевно, найважливішим і найреалістичнішим у музеї буде встановлений меморіал героїв у форматі 3D, що являтиме собою дзеркальну кімнату, де під звуки славня «Небесної Сотні» освітлюватимуться і безліч разів відбиватимуться у дзеркальних стінах і стелі кімнати портрети героїв.


Проект надзвичайно масштабний та грандіозний, але навіть у членів робочої групи виникали деякі зауваження під час обговорення. Заступник міського голови Валентина Адаменко, яка являється головою комісії з даного питання, зазначила, що підходити до цієї справи варто дуже ретельно. Потрібно продумувати все до дрібних деталей, щоб кожен клаптик приміщення був заповнений відповідними матеріалами, а не залишався порожнім. І найголовніше, до чого прийшли усі члени комісії, це необхідність вже зараз потроху збирати усі предмети, речі та все те, що буде розміщуватися у музеї. Це все для того, аби розуміти скільки всього буде, куди, що і як розставляти. Дещо з речей бердичівляни, які були учасниками тих подій і нинішніх, вже готові надати. Це і карти обстановки під час проведення боїв, які вже не є засекреченими, і каски, і одяг, і зброя. Матір загиблого в зоні АТО Сергія Сідлецького готова надати у якості експонату бронежилет свого сина. А сам автор ідеї Микола Ніколаєв теж запевнив, що дещо з експонатів йому передадуть знайомі і товариші безпосередньо з місця бойових дій, включаючи навіть уламки розірваних снарядів.


Якою буде вартість такого унікального музею в Бердичеві, наразі поки що невідомо, так як не складена ще проектно-кошторисна документація. Не ясно і те, у скільки обійдеться ремонт підвального приміщення і чи будуть втілені усі побажання автора, бо задумка серйозна і, зрозуміло, що дороговартісна. А поки на даному етапі на найближчій сесії міської ради депутати мають прийняти рішення стосовно виділення 100 тисяч гривень для розробки проектної документації Музею історії, в приміщенні якого і має постати майбутній унікальний музей.

IMG 9562

IMG 9563

IMG 9565

IMG 9575

IMG 9571

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.