Бердичівляни і французи урочисто відкрили фестиваль «Французька весна» — РІО Бердичів

Субота, 6 Березня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Бердичівляни і французи урочисто відкрили фестиваль «Французька весна»

Бердичів споконвіку відомий усім, як місто чотирьох культур, котрі взаємодіють, розвиваються, доповнюють одна одну та збагачують духовну скарбницю міста. Вдало вписується у цей перелік ще одна культура – французька, яка теж не є чужою для нас, бердичівлян. Свого часу відомий французький письменник Оноре де Бальзак відвідав наше місто і закохався в його чарівність, красу та неповторність. Саме тут свого часу він поєднався узами шлюбу з польською графинею Евеліною Ганською і назвав це місто «маленьким Парижем».


Тож не дивно, що цьогоріч Бердичів став одним з дев’яти українських міст, де відбувається фестиваль «Французька весна». Організаторами фестивалю у нашому місті стали клуб французьких компаній «Бальзак-інвестиції», «BETEN International», соціально-культурний центр «Бальзак», благодійна організація «Клуб левів м. Києва «Київ Еколоджі». Святкове відкриття проходило за підтримки міського голови Василя Мазура, Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету, Інституту Франції в Україні та Посольства Франції в Україні.


«Французька весна-2017» є найяскравішою подією і створена задля зміцнення зв’язків між французькими та українськими культурними діячами і організаціями. В рамках фестивалю в нашому місті організована ціла низька заходів, котрі відбуватимуться протягом тижня з 21 по 29 квітня і включатимуть не лише виставку французького художника стріт-арту Жюльєна Маллана, а й виступ музикантів французької пісні, вистави та ніч короткометражного кіно, конкурс дитячих малюнків і майстер-клас від французького шеф-кухаря.


Програму свята «Французька весна» розпочали урочистими виступами міський голова Василь Мазур, президент компанії «BETEN International» Жан Рош, директор ТОВ «Бальзак-інвестиції» Тімоте Малонга. Перш за все, було відзначено, що цей весняний день увійде в історію, як ще одна добра справа – фактично святкування Днів Франції у Бердичеві, що є надзвичайно важливим і позитивним кроком для нашого багатонаціонального міста. Це розширення міжнародних зв’язків, крок з поглиблення україно-французьких відносин і розвитку Бердичева, а таке свято матиме гарне продовження та стане багаторічною традицією високого рівня.


Французькі гості теж сказали чимало приємних теплих слів на адресу бердичівлян. Вони впевнені, що даний захід – це наближення французької культури до української загалом і до бердичівської конкретно. Цьогоріч виповнюється 25 років, як вперше було організовано «Французьку весну» в Україні, а Бердичів – перше з невеликих міст, обране для проведення такого свята на рівні з великими містами нашої країни.


На кілька годин головна сцена, розташована на Центральній площі, перетворилася на місце, де царила атмосфера романтичної музики, чарівних та чуттєвих віршів, творчих виступів і ноток кохання. Участь у заході взяли учні загальноосвітніх шкіл міста, студенти педагогічного коледжу, артисти міського Палацу культури ім. О. Шабельника, учасники молодіжного центру «М-формація», духовий оркестр заводу «Прогрес» та багато інших творчих і завзятих бердичівлян. І це був лише початок грандіозної тижневої програми, яка подарує усім чимало нових емоцій, яскравих моментів і незабутніх вражень.

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.