Вишиті вироби та моделі військової техніки – у Музеї історії Бердичева проходить виставка — РІО Бердичів

П'ятниця, 27 Квітня

Вишиті вироби та моделі військової техніки – у Музеї історії Бердичева проходить виставка

Стіни Музею історії Бердичева нині по особливому прекрасні, адже тут зібралися в одному місці витвори справжнього українського народного мистецтва. Вишиті картини, рушники та навіть вишиті сукня з сорочкою розкривають усю глибину української душі та вправність рук умілих бердичівських майстринь.


Окрім традиційних українських кольорів, оспіваних у пісні на слова українського письменника Дмитра Павличка «Два кольори», вражає різнобарв’я і кольорової гами виробів. Ніжно-пастельні, стримані коричневі і яскраві, що милують око, нитки неймовірно вдало лягли на полотно. Однозначної тематики цієї дивовижної виставки картин визначити неможливо. Та й майстрині цього не прагнули, вони просто представили загалу результати своєї улюбленої справи. Роботи 11 бердичівлянок та жительок району прикрасили залу Музею історії та манять відвідувачів своєю красою і делікатністю.

Асенизатор


Картини Лариси Возняк на виставку приніс її син. Мати померла, але він хотів, щоб усі побачили її неймовірний талант у зображенні природи та людей, її бачення мистецтва та захоплення вишивкою.


А на іншій стіні розташувалися цілі пейзажі та натюрморти Тамари Цаплюк, які здалеку навіть не схожі на вишивку. Дрібний хрестик з різних кольорів настільки точно передає відтінки та предмети, людей і природу, що неможливо погляду відвести. Не менш реалістично виглядають і ікони, створені жінкою.


Свої картини та рушники дала на виставку і Голова профспілки освіти Тамара Цвєткова, долучившись до прекрасного. А на іншій стіні представлений творчий доробок і звичайнісінької жінки-листоноші Наталії Литвинчук, котра також захоплюється вишивкою і створює власні шедеври.


Невеличкі картини з милими звірятками, людськими силуетами, природою, виконані вчителями ЗОШ №6 Тамарою Карповою та Ганною Лодято, по-своєму захоплюють і приваблюють, навіть трішки відправляють у якийсь загадковий та казковий світ.


Та найбільше своїх неймовірних робіт, серед яких і вишита бісером сукня з сумочкою, і уквітчана сорочка та картини на різну тематику, представив Бердичівський коледж промисловості, економіки та права. Тетяна Волобуєва, Ольга Деревицька, Тетяна Іванченко, Зоріна Істюнькіна і Тетяна Шеренгова вирішили також поділиться з бердичівлянками частинкою свого хобі.


А в центрі залу доволі скромненько, але не менш ефектно знайшли собі місце міні-модельки військової техніки. Дивно, на перший погляд, вишивка і техніка. Та, як зазначив директор Музею Павло Скавронський, виставка, спочатку присвячена 72-й річниці Перемоги, займає місце у центрі, під склом, а стіни ж теж захотілося прикрасити чимось вишуканим, прекрасним і захоплюючим. От і само собою з нагоди Дня вишиванки було вирішено представити і мистецтво, котре є традицією українців і передається з покоління в покоління.


Щодо військової техніки, то роботи гуртка «Історико-технічного стендового моделювання» ЦПО. ім. Разумкова та клубу «Штик» не менш делікатні. Міні-моделі літаків, танків та автівок – це нелегка і клопітка робота маленьких та юних бердичівлян, можливо, майбутніх інженерів, чи авіаконструкторів.


Виставка у Музеї історії Бердичева працюватиме ще наступного тижня, тому кожен бажаючий має змогу поринути у світ прекрасного та переглянути витвори, зроблені вмілими руками бердичівлян.

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

IMG 0481

Фотогалерея

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

  • zahid bud
  • baner teatr 30

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.