В обласному госпіталі Бердичева відкрили відділення водно-лікувальних процедур. ФОТО — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Трв

  • Бердичівський Базар

В обласному госпіталі Бердичева відкрили відділення водно-лікувальних процедур. ФОТО

Житомирський обласний госпіталь ветеранів війни вже вкотре демонструє гарні результати своєї кропіткої роботи з відновлення лікувального закладу, осучаснення його відділень, закупок не менш сучасної і необхідної щоденно для визначення діагнозів, лікування та реабілітації пацієнтів апаратури. Ця повсякденна робота на благо тих людей, котрі звертаються за допомогою до фахівців і хочуть отримувати дійсно якісні і професійні послуги, перебувати в зручних умовах, лікуватися не лише фізично, а й душею, стає можливою завдяки постійній допомозі обласної ради, громадських організацій і спілок, спонсорів та меценатів.

Цього разу у четвер, 1 лютого, в госпіталі офіційно презентували оновлене бальнеологічне, або ж водно-лікувальне відділення. Про його призначення і про те, які нові послуги зможуть тут отримувати учасники бойових дій та учасники АТО, котрі в госпіталі проходять лікування та реабілітацію, детально розповіла завідуюча фізіотерапевтичним відділенням Тетяна Анатоліївна. Для пацієнтів є вихрові ванни, можна масаж проводити підводний, а також є загальні ванни. У цьому відділенні популярними стануть хвойні, морські, хвойно-морські ванни, а також хвойно-гліцеринові з лавандою, з шавлією. Це сприятиме зменшенню запалення, підвищуватиме імунітет. Лікарі обов’язково для проведення таких процедур враховують показання та можливі протипоказання для кожного пацієнта, стан хворого та те, при яких захворюваннях їх можна приписувати. Якщо брати окремі випадки, в яких лікарі призначають хворим такі процедури, то це остеохондроз, реабілітація після травм, після тривалої імобілізації, порушення чутливості периферичних нервів. Хворих оглядає лікар, і не один, проводиться консультація, досліджується загальний стан пацієнта, і знову ж таки враховуються показання і протипоказання та перебіг захворювання.


У відділенні також працюватиме душ, струєвий та циркулярний, які призначатимуть при захворюваннях периферичної нервової системи, після травм, для укріплення м’язів, при порушенні чутливості. Ванни будуть камерними: дво-, трьох-, чотирьохкамерні, ручні і ножні, враховуючи вік хворих, з додаванням лікарських засобів.


Головний лікар Житомирського обласного госпіталю ветеранів війни Павло Журбенко з гордістю розповів і представив журналістам, почесним гостям, котрі завітали цього дня у відомий всім лікувальний заклад, а це - члени Спілки воїнів Афганістану Бердичева, учасники АТО, начальник УОЗ ОДА Микола Суслик та голова обласної ради Володимир Ширма, переваги бальнеологічного відділення і те, яку важливу роль відіграє воно у лікуванні. Саме тут, де хворі прийматимуть водні процедури, все зроблено по-сучасному, комфортно, починаючи з теплої підлоги і закінчуючи активною витяжкою з регуляторами задля уникнення конденсації та парового ефекту. Повсюди розміщенні світлодіодні лампи, встановлено 5 кабінок з масажними ваннами та душем. Головний лікар задоволений, що після розрухи, котра тут панувала, нині можна побачити велику зроблену роботу на благо людей завдяки допомозі Житомирської обласної ради та ОДА, депутатському корпусу, які приділили цьому значну увагу.


І тепер на базі госпіталю дійсно можна говорити про комплексну та повноцінну реабілітацію, і кожного разу матеріально-технічна база медичного закладу поповнюється, оновлюється задля лікування та реабілітації учасників бойових дій, учасників АТО. Все удосконалюється і пацієнти задоволені умовами перебування в госпіталі. Окрім обласної влади, велику увагу відновленню та поповненню матеріально-технічної бази госпіталю приділяють громадські об’єднання, спілки ветеранів Афганістану, спілки учасників АТО не лише Бердичева, а й області. Вони переживають за цей медичний заклад, в якому вони отримують медичну і психологічну допомогу таку, якою вони її очікують побачити. Завдяки цим спілкам та організаціям вже зроблено ремонти 23 палат, ремонти сантехнічних вузлів, постійно оновлюється постільна білизна.


Минулого року 1745 учасників бойових дій Афганістану та 1143 учасники АТО були проліковані і пройшли реабілітацію в госпіталі. Учасники АТО проходять також сертифіковану допомогу психологів, а така потреба виникає у 80-85% пацієнтів цієї категорії, як пояснює Павло Журбенко. Також він додає, що тут потужна фізіотерапія, вся апаратура оновлена за рахунок спонсорів, є дуже гарний ЛФК-клас з тренажерами – повний спектр, комплекс та бажання допомагати учасникам бойових дій та АТО нормально повертатися в стрій, в соціум та реабілітувати своє здоров’я.


Поділився враженнями з присутніми і голова обласної ради Володимир Ширма, який впевнений, що колектив медичних працівників розуміє і допомагає людям, котрі сюди потрапляють з тих чи інших причин. В свою чергу, наші захисники відчувають себе, як вдома, і колишній стан Житомирського обласного госпіталю був явно незадовільним. Тому потроху область почала виділяти кошти на його ремонт. За останніх 2 роки було виділено більше 2 млн. грн. для гастроентерологічного відділення, для перекриття даху, бальнеологічне відділення зробили. На цей рік в обласному бюджеті теж закладено 1 млн. 900 тис. грн. для ремонту котельні в госпіталі, бо всі розуміють, що це один із тих потужних центрів, де хлопці і чоловіки проходять реабілітацію на високому рівні.


Начальник Управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик згадує, що сьогодні завдяки спільним зусиллям влади і керівництва області госпіталь змінюється лише в кращу сторону. Протягом року це не тільки ремонт, закупка обладнання, а й повноцінне харчування для пацієнтів, повне медикаментозне забезпечення. Ніхто з пацієнтів госпіталю не купує ліки, є всі умови і ці умови будуть й надалі покращуватись.


Далі гості обійшли оновлені відділення, поспілкувалися з тими, хто нині там лікується та проходить реабілітацію, на власні очі побачили комфортні палати з телевізорами та холодильниками й інші покращення медичного закладу. Обласна рада і ОДА пообіцяли робити все можливе для того, щоб ті, хто втратив своє здоров’я, захищаючи нашу державу, могли тут лікуватися, адаптуватися до життя, відновлювати своє здоров’я і почувати себе, як вдома, зручно, комфортно і під професійним доглядом лікарів.

IMG 5089

IMG 5091

IMG 5097

IMG 5101

IMG 5103

IMG 5107

IMG 5108

IMG 5110

IMG 5111

IMG 5112

IMG 5114

IMG 5116

IMG 5120

IMG 5121

IMG 5124

IMG 5126

IMG 5131

IMG 5133

IMG 5134

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.