З 2019 року замість паперових лікарняних будуть електронні — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Трв

  • Бердичівський Базар

З 2019 року замість паперових лікарняних будуть електронні

30 лист. 2018 За інформацією сайтів МОЗ України та Укрінформ

28 листопада Урядом було ухвалене рішення створити Електронний реєстр листків непрацездатності, і Положення про цей реєстр мають сформувати до 1 лютого. Як наслідок, паперових лікарняних не буде, а будуть електронні.

Це не означає, що пацієнт не йтиме до лікаря і не отримуватиме у нього лікарняний, мова йде про те, що оформити і продовжити листок непрацездатності стане зручніше і для медика, і для його пацієнта. Бланк буде електронним, а контролювання даного процесу стане сучаснішим.


Лікарю не доведеться займатися паперовою роботою, тим самим витрачати зайвий час, він зможе приділити більше уваги пацієнту і зосередитися на питаннях, пов’язаних зі здоров’ям людини, яка до нього прийшла на прийом. Натомість хворому не доведеться оббігати кабінети для отримання печаток на лікарняному.


В Міністерстві охорони здоров’я України створили робочу групу для погодження деталей роботи системи. Робоча група складається з представників МОЗу, мінсоцполітики, Фонду соціального страхування, Пенсійного фонду та урядово-громадської ініціативи і профсоюзів.


Стосовно принципу дії електронних лікарняних, то за попереднім озвученням для відкриття лікарняного лікарю треба вносити дані пацієнта у спеціальний реєстр. Роботодавець в онлайн-режимі зможе перевірити перебування свого працівника на лікарняному.


Оформляти листок непрацездатності лікар зможе з комп’ютера, планшета чи смартфона, а вхід в особистий кабінет буде таким же, як і в «Приват24». В реєстрі буде зафіксована інформація про час видачі листка непрацездатності, про заклад, який його видав, та про лікаря.


Такий перехід в електронний формат невідворотний, проте нині ще невідома точна дата переходу з паперових лікарняних на електронні. Відбуватиметься це у кілька етапів. Спочатку забезпечать заклади охорони здоров’я засобами інформатизації, а лікарів - електронним цифровим підписом. На першому етапі також паралельно існуватимуть листки непрацездатності електронні та паперові. Тому зміна формату лікарняних відбуватиметься паралельно медичній реформі.


Така система має на меті полегшити життя усім учасникам цього процесу: пацієнту, лікарю та роботодавцю. Крім того, розробники і впроваджувачі реєстру вважають, що це допоможе а побороти корупційну складову — видачу фіктивних довідок.

За інформацією сайтів МОЗ України та Укрінформ

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.