Перших три мільйони на будівництві Гришковецької амбулаторії вже «освоєно» — РІО Бердичів

Середа, 26 Червня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Перших три мільйони на будівництві Гришковецької амбулаторії вже «освоєно»

Перед самим новим роком гроші у такій кількості (якщо точніше, то 2 мільйона 971 тисяча 306 гривень і 80 копійок) були перераховані з обласного бюджету на рахунок будівельної фірми ТОВ «БК сучасні технології».

Про це свідчать дані з порталу використання публічних коштів, а дані з порталу закупівель говорять про те, що перший тендер по будівництву цієї амбулаторії, оголошений ще 9 листопада, не відбувся, бо документи на нього подали лише два учасника. Зате відбувся наступний тендер, оголошений 27 листопада, на якому переможцем стала саме вищеназвана фірма.


Судячи з історії цієї фірми, її дуже-дуже люблять замовники будівельних робіт за бюджетні кошти, адже лише за другу половину грудня їй заплатили майже 15 мільйонів гривень як авансів, так і оплат за виконані роботи по всій території області. А якщо копнути глибше, то є ще кілька фірм з одними і тими ж засновниками, які вже кілька років будують і ремонтують майже все на Житомирщині.


Так, наприклад, ремонт в Гришковецькій гімназії, який розтягнувся вже більш ніж на два роки, робить фірма того ж власника. І якщо за планом цей ремонт мав коштувати 9 мільйонів гривень, то в кінці минулого року цій фірмі доплатили ще 24 мільйона гривень без проведення тендеру. Мотивували це тим, що такі роботи, які фірма розпочала в гімназії, ну ніхто не зможе більш зробити.


Отже, на ремонт найновішої школи в районі врешті віддали 33 мільйони, і закінчитись він має по документах до кінця травня, але, напевно, дітям і вчителям буде щастя, якщо закінчиться до 1 вересня.


Тож сподівань, що амбулаторію будуть будувати швидшими темпами немає ніяких. Так само будуть копирсатись на об’єкті по кілька будівельників, і не факт, що в процесі цього копирсання вартість будівництва не зросте ще на мільйонів п’ять-вісім.


Та й взагалі, важко зрозуміти, хто придумує ціни для будівництва бюджетних об’єктів, адже вони зазвичай вдвічі, а то й більше перевершують вартість спорудження таких же або подібних об’єктів, які будуються за гроші людей чи приватних фірм. Наприклад, та ж амбулаторія – це, по суті, одноповерховий будинок площею 300 квадратних метрів. Та в Гришківцях сотні будинків мають більшу площу, але жоден з них не може похизуватись тим, що на його будівництво витрачено 250 тисяч доларів (саме стільки по курсу має вартувати будівництво амбулаторії).


А задумка проектантів про те, що в приміщенні амбулаторії має ще жити лікар, теж має як плюси, так і чимало мінусів. В Гришківцях вже є приклад, коли частину поштового відділення свого часу віддали для житла співробітниці, яка потім його приватизувала, і тепер поруч з поштою гавкає собака, бігають кури та й інші атрибути житлової садиби не додають будівлі в центрі села краси та шарму.


Чи буде мати шарм нова амбулаторія теж не зрозуміло. За проектом, земельна ділянка під амбулаторію повинна займати 40 метрів по фасаду, а земельна ділянка за адресою вул. Каштанова, 4А, відведена під будівництво, взагалі не має виходу до вулиці. За детальним планом з вулиці має бути проїзд, перед будівлею стоянка, а сама амбулаторія буде повернута тильною стороною до шкільного спортмайданчика.


Цікаво, якби дали цих самих шість чи десять мільйонів, які витратять на будівництво амбулаторії просто на розсуд громади, чи змогла б об’єднана громада використати їх ефективніше?

ambula2

ambula1

ambula4

prozoro1

prozoro2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

rif800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.