«Чи залишиться в Бердичеві районна лікарня?», - таке питання не раз звучало на останній сесії райради — РІО Бердичів

Вівторок, 7 Грудня

«Чи залишиться в Бердичеві районна лікарня?», - таке питання не раз звучало на останній сесії райради

На позачергову сесію Бердичівської районної ради, крім основного питання щодо поповнення депутатського складу, винесли для розгляду ще декілька питань, в основному - з медичної тематики.

Так, депутати прийняли програми профілактики, діагностики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань та нецукрового діабету. Суть їх в тому, що з районного бюджету будуть виділятись кошти на дороговартісне спеціальне харчування та дуже дороговартісні медичні препарати для людей, які хворіють на рідкісні хвороби. Раніше в районі було тільки двоє таких дітей, а нині їх є тринадцять. Загальна потреба в коштах для них складає 1,4 мільйони гривень.


Та більше дискусій викликало питання щодо реорганізації шляхом перетворення центральної районної лікарні Бердичівського району у комунальне некомерційне підприємство «Центральна районна лікарня Бердичівського району». Така реорганізація потрібна у ході загальної реформи медицини в Україні, зокрема для зміни принципів фінансування галузі. В минулому році пройшло реформування первинної ланки, а зараз дійшла черга і до вторинної (хоча ті лікарні, які провели таку процедуру в минулому році зекономили чимало коштів).


Але дискутували не про зміну назви, а про те, що новостворені ОТГ відмовляються фінансувати в повному обсязі життєдіяльність спільної районної лікарні. Семенівська громада взагалі уклала угоду на лікування хворих мешканців ОТГ з міською лікарнею, і, відповідно, направила частину своїх бюджетних коштів саме до бюджету Бердичева. А інші ОТГ на своїх перших сесіях теж не змогли повністю виконати прохання головного лікаря районної лікарні, який особисто просив у нових депутатів допомогу для закладу.


Зараз в медичному закладі немає коштів на опалення, воду, електрику і харчування. Адміністрація ледь змогла укласти тимчасові угоди на постачання енергоносіїв у сподіванні на те, що кошти дадуть або громади, або районний бюджет. Депутати стали емоційно один одному доводити, що районна лікарня потрібна, але що робити не знали. Відповідь прийшла при розгляді питання про бюджет за 2018 рік, в ході обговорення якого виявилось, що в районі є вільний залишок коштів у розмірі 4,5 мільйони гривень. На першочергові заходи лікарні має вистачити, але співфінансування з ОТГ все одно постане на часі пізніше.


Також на сесії пролунала інформація про те, що для районного центру ПМСД, за сприяння депутата Олександра Ревеги, держава виділила два автомобілі «Рено-Логан» для перевезення сімейних лікарів. Але місцем зберігання для них визначили гаражі біля будівлі райдержадміністрації, а не територію лікарні. Буде зрозуміло згодом, хто на них більше буде їздити - лікарі чи чиновники.


Згадали на сесії і інші гаражі, які належать району, а розташовані по вулиці Торговій, між магазином «Оптика» та розваленим старовинним будинком. Мовляв, на ці гаражі давно є покупець (власник того розваленого будинку, який там хоче збудувати торговий центр), тож давайте проведемо, нарешті, прозорий аукціон і продамо їх.


А слідом за гаражами пригадали і оздоровчий табір «Березовий гай», на утримання якого знову катастрофічно не вистачає коштів. Я порадив по ньому теж організувати аукціон, але депутати цього не підтримали, хоча про можливу передачу його в оренду і згадала головуюча на сесії Софія Томашевська.

super cina

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.