Субота, 23 Вересня

Бердичівська центральна районна лікарня може зникнути

Саме таку фразу сказав нинішній голова Бердичівської районної ради Максим Самчик, коли зібрав у п’ятницю представників засобів масової інформації у своєму кабінеті на так званий брифінг. Метою такого зібрання стало бажання очільника району донести через журналістів до людей, до жителів Бердичівщини стан справ нині у раді, складну ситуацію, яка нині спостерігається в бюджетних установах району, спростувати чутки та закликати голів об’єднаних територіальних громад до спілкування за круглим столом.

За словами Максима Самчика, за місяць, який він працює на даній посаді, робота була зосереджена на рутинних господарських проблемних питаннях. А найбільш важливим і водночас важким питанням стало те, що станом на 1 вересня в районному управлінні правлінні праці і соціального захисту населення були заблоковані рахунки по оплаті різних послуг. Це пов’язано з тим, що навесні був позов АТП, яке здійснювало перевезення пільгових категорій до 2016 року включно, щодо заборгованості і недоплати за пільговиків з районного бюджету, адже субвенції вже не було. За рішенням і суду першої інстанції, і апеляційного суду цю заборгованість у 800 тисяч гривень потрібно оплатити з районного бюджету, а це – ресурс 7 сільських рад. Рахунки ж заблоковані і, окрім цього, був поданий також іще один позов на суму у більш ніж 1 млн. 400 тис. грн. за 2016 рік по пільговому перевезенню. Тому районна рада і райдержадміністрація провели перемовини з адміністрацією АТП, знайшли порозуміння вже по другому судовому позову, розблокували за погодженням підприємства рахунки, а також оплатили по першому позову 300 тис. грн. Також було оплачено аванс по проведенню експертизи, яку здійснюватиме спеціалізований експертний центр відповідно до рішення суду, щоб сума в 1 млн. 400 тис. грн., яка вказана в позовній заяві, була на порядок меншою. Після розблокування рахунків всі послуги, по яких була кредиторська заборгованість, в управлінні праці і соціального захисту населення - оздоровлення воїнів АТО у відповідних лікувальних закладах. Ще однією домовленістю з автотранспортним підприємством стало й те, що в робочому режимі районній раді розблоковуватимуть рахунки, аби вони могли оплачувати поточні послуги, серед яких – лікування та реабілітації дітей з ДЦП та багато інших. Тобто за місяць одне з найбільш проблемних питань вирішено позитивно.


Наступне, на чому акцентував увагу Максим Самчик, стало питання заробітної плати. Мова йде про те, що Бердичівський район не забезпечує виплату заробітної плати вчасно і у повному обсязі працівникам бюджетних установ, чого не було раніше. До кінця року ця незабезпеченість становить 5,3 млн. грн., і це з урахуванням усіх заходів, які районна рада вже провела і продовжує проводити: спрямування коштів, скорочення і оптимізація мережі бюджетних установ, робота з відповідними штатами тощо. І найбільш болючими, як було зазначено, є дві галузі: освіта, а точніше – адмінгосподарський персонал – 1,6 млн. грн., та охорона здоров’я – Центральна районна лікарня – 3,4 млн. грн. За словами голови районної ради, цей місяць вдалося наповнити бюджет і спрямувати більше 500 тис. грн.. дохідної частини районного бюджету за рахунок перевиконання, але на фоні вищевказаної суми це крапля в морі.


Щодо незабезпечення по районній лікарні, то воно складає близько 2 місяців, тобто в листопаді і грудні немає ресурсів і резервів для виплати заробітної плати. По освіті технічний персонал може не отримати за 3 місяці зарплатню. Станом на сьогодні лікарі ще не отримали повністю зарплатню за серпень місяць, проте на днях мають закрити місяць і виплатити ще й за вересень. Хоча лікарня і є комунальною установою, але її фінансування здійснює районний бюджет. І якщо Бердичівський район, а це, нагадаємо, 7 селищних рад, витратили на цю сферу 2 млн. грн., то чотири ОТГ разом аж раптом 700 тис. грн., апелюючи до того, що лікарня їм не потрібна і на утримування її вони не мають коштів.


Тому, як наголосив Максим Самчик, якщо громади не підтримуватимуть районну лікарню і не включаться в цю роботу, то в наступному році після І кварталу заклад може просто-на-просто зникнути. Лікарні потрібно протриматися до 1 квітня, адже тоді буде вона співпрацювати з Національною службою здоров’я, яка й фінансуватиме даний об’єкт. Та й тут не все так просто, адже для співпраці потрібно виконати певні умови: забезпечити заклад 35 одиницями комп’ютерної техніки, а нині є лише 17 одиниць завдяки фермерам та підприємцям, придбати програмне забезпечення, також оплачувати його технічне обслуговування. На це потрібно майже 1 млн. грн., окрім заборгованості по зарплатні.


Саме тому через засоби масової інформації голова районної ради надсилає такий собі меседж до голів ОТГ, аби разом зібратися і сісти за стіл перемовин, провести нараду і домовитися про співпрацю, аби зберегти Центральну районну лікарню. Така нарада, за словами очільника району, буде відкритою і на неї запросять журналістів, аби ті змогли висвітлити обговорювані проблемні питання та спільні прийняті рішення.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.