Нова директорка Бердичівського геріатричного пансіонату оскаржує в суді висновки держаудитслужби — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Нова директорка Бердичівського геріатричного пансіонату оскаржує в суді висновки держаудитслужби

Сьогодні вранці на сайті Держаудитслужби (колишнє КРУ) в новинах з’явилась публікація під назвою: «Аудитори Житомирщини виявили втрат на понад 585 тис. грн. у Бердичівському геріатричному пансіонаті». Деякі місцеві ЗМІ просто скопіювали це повідомлення та розмістили на своїх веб-сторінках, але щоб розібратись глибше у суті звинувачень, довелось їхати до пансіонату.

 


Виконуюча обов’язки директора закладу Тетяна Василівна Переходкіна залюбки розповіла журналісту не лише про перевірку, але й про сьогодення пансіонату та її підопічних. Приступила до виконання обов’язків вона лише кілька місяців тому – 9 грудня минулого року, а перевірка аудиторів проходила у серпні минулого року, тобто ще при колишньому керівництву закладу, і охоплювала період з 2014 року до 2019 року. У цей період спочатку директором дуже багато років підряд був Віталій Верцинський, а з березня і до грудня 2019 року в.о. директора був Микола Зеленко.

 


З висновками аудиту не погодились, в першу чергу, бухгалтери пансіонату, які доводили, що всі фінансові витрати робились згідно законодавства та нормативних документів відомства, і тому до адміністративного суду подали позов про скасування акту перевірки. Так, одним з порушень буцімто була завищена зарплата для санітарок, які доглядають за лежачими хворими, нехай би та аудиторка хоча б на день спробувала такої роботи. Іншою зачіпкою для перевіряльників стало те, що гроші з пенсій підопічних (75% з пенсії кожного іде на рахунок закладу) витрачались на харчування, а мали б витрачатись на поліпшення умов проживання підопічних. Хіба ж здорове харчування не є поліпшенням умов?!!


Та про перевірку нова директорка розповідала не дуже охоче, значно жвавіше вона хотіла донести про ті зміни, які стались за останні місяці. Значно поліпшилось медичне обслуговування підопічних, що відразу дало зменшення показника смертності. Ще раніше була створена законодавством колізія, що медики закладу не могли юридично правильно лікувати хворих, але зараз отримана ліцензія на лікарську діяльність, і все стало законно і правильно. Крім того, укладені угоди на фахове лікування і протезування з іншими лікувальними установами міста і області.


У закладі впроваджено систему НАСРР, що означає абсолютно новий рівень санітарних норм на всіх процесах, пов’язаних з приготуванням їжі, обслуговуванням підопічних та іншими санітарно-гігієнічними процесами. Меню в їдальні значно оновилось, а кожної середи туди додають ще одну нову страву.


Відроджена незаслужено забута система трудотерапії підопічних: в майстерні пансіонату тепер шиють, в’яжуть, роблять різноманітні поробки люди, які все життя працювали, і зараз без діла сидіти не можуть та й не хочуть. Завдяки цьому процесу значно поліпшується емоційний стан та самопочуття жителів закладу.


Всього в геріатричному пансіонаті зараз нараховується 187 підопічних, з яких 83 - лежачі. Обслуговують їх 46 санітарок, в тому числі 24 з них опікуються лежачими хворими, а всього колектив закладу разом з адміністрацією, лікарями, сторожами і соціальними працівниками складає 116 осіб.


З обласного бюджету виділяється не так вже й багато коштів на функціонування закладу, лише близько 6 гривень в день на одного підопічного, тому дуже вагомою допомогою є саме відсоток від пенсій, проживаючих тут людей. 75% пенсії іде на заклад, а 25% відсотків донедавна видавали людям на руки, але кілька тижнів тому, за сприяння спеціалістів Приватбанку, всім підопічним було відкрито рахунки в банку, і їх частка стала відкладатись на картку з високим процентом нарахувань. Найбільше шкодували за колишньою системою навколишні шинкарки, до яких деякі пацієнти закладу ніяк не могли забути дорогу.


Розподілом нових підопічних, які прибувають до Бердичівського пансіонату не тільки з нашого міста і району, але й з інших районів області займається обласне управління соцзахисту, але офіційно встановлено й інший порядок – якщо діти не мають змоги доглядати за батьками чи рідними, вони можуть скористатись платними послугами закладу. Вартість місячного перебування і опіки коштує близько 6800 гривень, і користуються такими послугами в основному ті, хто працює або живе за кордоном. Вони приїздять провідувати своїх рідних з Польщі, Чехії і, навіть, Канади.


І хоча підопічні пансіонату забезпечені всім необхідним, але від допомоги благодійників вони не відмовляються. Так, нещодавно депутат обласної ради Сергій Орлюк подарував телевізор парі стареньких, які справили весілля у віці вже далеко за сімдесят, діти з педучилища та школи-інтернату давали благодійні концерти, а представники християнських общин організовують по вихідним кінопокази. Дідусі і бабусі багато читають, і тому бібліотека закладу постійно потребує поповнення, тому директорка, користуючись нагодою, звернулась до бердичівлян, які мають вже прочитані книжки, поділитись ними з підопічними геріатричного пансіонату.


Одним словом, заклад продовжує працювати, нова керівниця продовжує добрі традиції, започатковані тут за багато років і додає чимало нових. Так, наприклад, фейсбук-сторінка закладу нині чи не через день поповнюється новими постами про будні і свята, проблеми і радощі однієї великої сім’ї співробітників і підопічних Бердичівського геріатричного пансіонату.

dom1

dom2

dom3

dom4

dom5

dom6

dom7

dom8

dom9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.