Міська влада запровадила у Бердичеві карантинні заходи — РІО Бердичів

Середа, 22 Вересня

  • vistavka800

Міська влада запровадила у Бердичеві карантинні заходи

На одинадцяту годину у Бердичівській міській раді зібралися члени комісії з ТЕБ та НС, аби прийняти рішення щодо впровадження карантинних заходів задля убезпечення населення від розповсюдження коронавірусної інфекції. Ввести такі ж заходи по всій території Україні постановив Кабінет Міністрів ще вчора вдень на засіданні, а в Житомирі комісія зібралася вчора наприкінці робочого дня.

У Бердичеві ж ситуація склалася таким чином, що вводити карантинні заходи із четверга не взялися з тих причин, як зазначила заступник міського голови Валентина Адаменко, що більшість батьків просили перенести їх аж починаючи з понеділка, аби до цього часу вирішити, з ким залишити вдома дітей. Мовляв, не у всіх є можливість одразу ж не пустити дошкільнят чи учнів початкових класів до освітніх навчальних закладів, потрібно або домовитися з бабусями, дідусями чи іншими родичами, щоб ті встигли приїхати, якщо живуть не в Бердичеві, або хоча б на роботі написати заяву на відпустку тощо. Щоправда, по можливості, дехто з батьків вже сьогодні дітей до садочків і шкіл не повів.


Головний лікар Центральної міської лікарні Лариса Бабікова на засіданні комісії зазначила, що станом на 11 березня у світі зареєстровано 119 тисяч 132 випадки захворювання на коронавірус. Із них 4 тисячі 284 випадки закінчилися летально, а 55% з тих, що захворіли, вже одужали. За словами головного лікаря, 80% людей переносять цю хворобу у легкій формі і видужують, а у важчій формі хворіє 1 із 5 людей і вмирає 3,5% людей. В Україні ж станом на 11 березня зареєстровано 1 підтверджений лабораторно випадок захворювання на коронавірус. В цілому, як зазначила Лариса Бабікова, в Центр громадського здоров’я за весь цей період надіслано було 43 підозри про захворювання, але на сьогоднішній день 1 зразок перебуває на дослідженні, а інші мають негативні результати.


Нагадали на засіданні комісії про людей, які входять до групи підвищеного ризику – особи старшого віку і ті, які мають супутні захворювання у вигляді цукрового діабету, серцево-судинних захворювань і підвищеного артеріального тиску. Тому потрібно уникати місць скупчення населення, без потреби не ходити у ці місця, звертатися до сімейних лікарів при навіть найменших проявах хвороби, дотримуватись гігієни, приймати профілактичне лікування. На рахунок масок лікар вказує, що здоровим людям вони не потрібні, їх носять ті, хто мають певні ознаки захворювання, медичний персонал і ті, хто контактують з пацієнтами.


На сьогоднішній день ріст грипу і респіраторно-вірусних інфекцій у Бердичеві не спостерігається ні серед дорослого, ні серед дитячого населення. Інфекційне відділення лікарні не заповнене, а навпаки – переважають захворювання шлунково-кишкові, тому ситуація стабільна, але, звісно ж, потребує внесення корективів, щоб виконати і Постанову Кабміну, і вберегтися від поширення захворювання.


Стосовно карантинних заходів у Бердичеві, то їх офіційно запроваджують з 13 березня по 03 квітня. Введено обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 60 та більше осіб. Спектаклі у театрах, концерти у міському Палаці культури та інші подібні заходи будуть відмінені. Навіть Міжнародний цирковий фестиваль у Бердичеві, який заплановано на 3-5 квітня, буде перенесено. Члени комісії з ТЕБ та НС рекомендували також ввести карантинні заходи і в інших закладах – дискотеки, де збирається багато людей, і тут будуть видані приписи по забороні їх проведення. Перевізникам потрібно, як і було прийнято раніше, забезпечити проведення дезінфекції транспорту. У храмах, соборах та церквах міста також потрібно припинити богослужіння, на яких збирається велика кількість людей.


Підприємцям наголошують не допускати до роботи в установах, організаціях працівників, які мають навіть найменші симптоми інфекційного захворювання чи грипу, а відправляти до лікаря. Тим, у кого є малі діти, яких немає з ким залишити вдома, керівники повинні надавати відпустки зі збереженням заробітної плати.


Коледжі та училища Бердичева підпорядковуються Міністерству освіти і тому міська влада не може припинити там навчання, а лише рекомендувати це зробити. Проте ці заклади вже прийняли рішення про введення карантинних заходів і діти також не навчатимуться 3 тижні.


Насамкінець зазначили, що школярі потім відпрацьовуватимуть пропущене навчання, адже перед тим був тиждень карантину і нині знову вводять, а дітям необхідно буде до кінця травня закінчити навчальний рік і наздогнати програму, особливо – старшокласникам, які мають здавати ЗНО. Тому будуть вводити 7-8 уроки, працювати по суботах, а також зараз навчатимуться дистанційно.

12karantin1

12karantin2

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.