Хворого на коронавірус бердичівлянина повинні лікувати за кошти міського бюджету — РІО Бердичів
  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Хворого на коронавірус бердичівлянина повинні лікувати за кошти міського бюджету

Під час щоденного брифінгу голови Житомирської ОДА, його заступників та начальників управлінь, що проходить о першій годині дня, звучить інформація про випадки захворювання на коронавірус в області, а також відповіді на запитання представників ЗМІ. Сьогодні кілька з таких запитань стосувалися і Бердичева, зокрема, хворого на коронавірусну інфекцію бердичівлянина, який, нагадаємо, є першим хворим у нашому місті.

На початку брифінгу першого заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Федоренка було зазначено, що наразі нових випадків захворювання в області немає. Станом на 13-ту годину так само залишається 5 лабораторно підтверджених випадків, 1 терміновий аналіз пацієнта з Малина знаходиться у роботі. Також нині обстежують 50-річного чоловіка, госпіталізованого до лікарні Коростеня, який приїхав з-за кордону.


Крім того, була надана статистика хворих на пневмонію та смертей від неї в Житомирській області за період 2018-2020 років. У 2018 році на Житомирщині було зафіксовано 8 848 хворих на пневмонію, 78 випадків – летальні, серед яких і 1 дитина. З січня по березень того року зареєстрували 2 582 випадки, з яких 22 людини померли. Минулого, 2019 року, таких хворих було 9 173, 71 людина померла, з січня по березень того року зареєстровано 3 020 жителів області із захворюванням на пневмонію, з яких 25 випадків - летальні. Що ж до цього року, то за 3 місяці хворих на пневмонію зареєстровано 3 402 особи і найбільше зросла кількість хворих дітей – 1407. Померли за цей період від даної хвороби 29 дорослих осіб.


І найголовнішими, що безпосередньо цікавить бердичівлян і про що запитали представники ЗМІ та просто громадськість у начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколи Суслика, стали питання про стан хворого на коронавірус бердичівлянина і його лікування.


Щодо стану 49-річного чоловіка, то він важкий і, незважаючи на те, що температура знизилася, пацієнт майже постійно знаходиться під киснем в ліжковому режимі, бо вставати не може. Микола Суслик зазначив, що хворого в режимі онлайн проконсультували усі необхідні фахівці, лікування продовжується.
Проте на рахунок того ж таки лікування прозвучало питання, за чиї кошти воно повинне проводитися – обласного чи місцевого бюджету? На це начальник управління охорони здоров’я Житомирської ОДА відповів, що хворий є жителем Бердичева, знаходиться у лікарні Бердичева, а тому лікувати його мають за кошти міського бюджету і це покладено на органи місцевого самоврядування.


Нагадаємо, що з початку лікування і нині необхідні антибіотики та інші засоби купують рідні пацієнта за власні кошти. Більше того, в наявності немає необхідних ліків. Про це також звучало на брифінгу питання. Зокрема, йшла мова про препарат Актемра, необхідний чоловікові. Микола Суслик зазначив, що перед ними таке питання поки не стояло і це обов’язково обговорять, але міська лікарня Бердичева повинна його закупити.


Наразі, як стало відомо з власних джерел, дружині та синові хворого бердичівлянина вчора зробили експрес-тести, які показали негативний результат. Сьогодні у них взяли матеріали для проведення ПЛР у лабораторії і чекатимуть результати, адже вже кілька днів у дружини наявна температура, а у сина вона то є, то немає.


Разом з тим на брифінгу додали, що хворого на коронавірус житомирянина виписують з лікарні і він буде поміщений на 20-денну самоізоляцію у свій будинок під контроль правоохоронців та сімейного лікаря. Буде зроблено вторинний аналіз і тоді прийматимуть рішення стосовно спілкування чоловіка у суспільстві чи подальшої ізоляції.

bazar 800

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.