Понеділок, 16 Трв

Обласна комісія перевірила лікарню Бердичева, де найбільше хворих медиків

Вчора ми повідомляли про те, що на брифінгу зранку голова Житомирської ОДА наголосив на виїзді обласної комісії для перевірки бердичівської лікарні. Бо саме тут, як було названо, зосереджене вогнище захворювання на коронавірус медичних працівників. Однозначної кількості таких хворих одразу почути не вдалося, бо навіть для громадян, які в принципі то знали про лише кілька випадків, стало шокуючим, що серед медиків виник спалах інфекції.

На засіданні виконкому начальниця відділу охорони здоров’я Бердичева Валентина Остапюк на запитання міського голови щодо кількості хворих медиків у місті назвала цифру у 20 осіб і що 4 випадки було виявлено буквально 22 квітня. Головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова журналістам інших видань вказувала про виявлених за добу 8 хворих медиків, а тому склеїти плівку стає надзвичайно важко, маючи кілька версій.


На ранішньому брифінгу сьогодні журналісти багатьох видань задавали одні і ті ж питання. Такими самими по змісту були і запитання, які задали журналісти «РІО-Бердичів». А тому відповідь одразу була надана одна і по факту решта питань просто зачитувались з коментарем, що про це, мовляв, вже говорили.


Проте відповідь начальника управління охорони здоров’я щодо кількості хворих медиків у Бердичеві викликала знову ж незрозумілість і знову ж питання, які вже й не знаєш, кому задавати. Бо якщо на виконкомі вчора була озвучена цифра у 20 хворих осіб серед медичного персоналу, то Микола Суслик назвав кількість 17 хворих медиків. За його словами, в основному це медперсонал, який працював в очному відділенні, де були пацієнти з пневмоніями, яких тоді не обстежували ПРЛ-діагностикою. Наразі усім тим, в кого виявлена пневмонія, ПРЛ-тести проводять обов’язково. Микола Суслик додав, що вчора у Бердичеві дійсно працювала комісія з епідеміологів лабораторного центру та фахівці, в тому числі головний інфекціоніст з управління охорони здоров’я, розбираючись у цих випадках. Було встановлено причину інфікування, яку комісія вбачає у безпечності та ненастороженості медпрацівників, коли медик контактувала з приїжджим з-за кордону, а потім працювала разом із своїми колегами, не знаючи, на жаль, що вона хвора. Тому інфікування відбулося не лише медиків, а й пацієнтів. Наразі стан бердичівських медичних працівників задовільний.

Вже згодом вдалося дещо розплутати ситуацію і, як виявилося, 17 медиків - працівники міської лікарні, а ще 3 осіб - медичні працівники районної лікарні, які є жителями Бердичева.


Насамкінець варто зазначити, що на брифінгу повідомляли про 309 лабораторно підтверджених випадків в області, серед яких 10 важких пацієнтів, а 7 випадків, нагадаємо, є летальними. Раніше було відомо про 2-х осіб, які одужали, а нині з’явилася новина про ще 3-х, у яких повторних два дослідження не показали наявність інфекції. Тобто наразі маємо 5 осіб в області, які одужали. Це жителі Житомира, Коростеня, Радомишля та Малина. На жаль, у Бердичеві поки повторні тести пацієнтів виявлялися позитивними, вірус в їхнього організмі ще є і, згідно спостережень та досліджень, він може триматися 25-30 днів.


Загалом станом на сьогодні у Бердичеві лабораторно підтвердженими є 61 випадок коронавірусної інфекції, з яких 3 – летальні. В Бердичівському районі таких хворих налічується 5 осіб. Тобто загальна кількість випадків по місту і району становить 66.

brifing24 1

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.