На Бердичівщині різко зросла кількість хворих на коронавірус — РІО Бердичів

На Бердичівщині різко зросла кількість хворих на коронавірус

За даними обласного лабораторного центру від 19 жовтня, у місті і районі було підтверджено 62 нових випадки захворювання на COVID-19. В той час, коли у вересні за день виявляли до 10 випадків, а на початку жовтня – до 20-30.

 


Щоб розібратись з причинами такого збільшення кількості виявлених хворих, довелось чимало поспілкуватись і з лікарями, і з керівниками медичних установ, і з хворими. У більшості випадків відповідь була одна: «Люди втратили пильність, розслабились, не виконують карантинні заходи, не носять маски, ось і мають результат».

 


У статистиці лабораторного центру враховуються разом як жителі району, так і жителі міста, а в медичних установ та у наших місцевих органів влади є своя статистика, і не завжди сумарно кількість хворих міста та району дорівнює цифрі з області.
Як розповіла журналісту директор міського центру ПМСД Наталія Хорошун, до загальної статистики підтверджених ПЛР-аналізів входять як проби, взяті за рекомендаціями сімейних лікарів, так і проби, направлені міською лікарнею і навіть обласним військовим госпіталем, якщо це стосується військових, зареєстрованих в нашому місті чи районі.


Щодня дві мобільні бригади міського центру ПМСД (а останнім часом і три) виїжджають на забір проб, але навіть цей нескладний процес потребує багато часу. Автомобілі центру виїздять у всі мікрорайони міста, і навіть у села, де проживають люди, які уклали договори з лікарями міського ЦПМСД. Лікар постійно одягнута у спецзахист, поки добереться до поверху, поки заповнить чималий стос документації, а там довго не відкривають, а там собаки зриваються, словом не завжди встигають до всіх записаних, тому і виникають затримки із забором проб.


Зараз щодня до Житомира везуть з міського ЦПМСД 70-80 проб (з району 30-40), а ще додаються проби з лікарні та госпіталю, і це тільки з Бердичева. Обласний лабораторний центр не справляється з такою кількістю аналізів, тому відповіді надходять лише на третій-четвертий день (а в своєму нещодавньому інтерв’ю Міністр охорони здоров’я запевняв, що всі лабораторні центри, крім Дніпровського, роблять аналізи день у день).А минулої п’ятниці ми, дійсно, запросили тих, у кого низька симптоматика, прийти до лікарні та здати проби тут. ( у Фейсбук саме цю процедуру вже відвідувачі винесли на загальне обговорення).


У приміщенні центру зробили окремий вхід для дітей, щоб вони не перетинались з хворими на COVID, в окремому кабінеті приймають тих, у кого підвищена температура, до інших коридорів та кабінетів допускають лише після температурного скринінгу, але є величезна проблема в тому, що з десяти сімейних лікарів зараз хворіють п’ятеро, і на тих, хто працює, лягає подвійне навантаження.


Лікарі проводять прийом до восьмої години вечора, і при цьому постійно відповідають на телефонні дзвінки пацієнтів. Та й взагалі, телефони вони відключають лише вночі.


На запитання, чи є якісь осередки захворювань, підприємства чи установи, директор ЦПМСД відповіла, що таких немає. В основному зараження проходить через побутові контакти, в сім’ї, під час зустрічей родичів і т.д.


В цілому, вона підтвердила велику динаміку зростання хворих, і не просто просила, а благала бердичівлян бути обачнішими та дотримуватись карантинних заходів.


А ось в коридорі перед кабінетом директора люди, які прийшли закривати лікарняний після COVID, більше скаржились на лікарів, ніж дякували їм. Вони розповіли, що очікували забору проби майже тиждень, і пів тижня чекали результатів. Звертались по допомогу до знайомих, родичів, бо сімейні лікарі їм нічого не могли порадити. «Якби не поради мого сина, студента шостого курсу Вінницького медінституту, та його знайомих вінницьких лікарів, я б не уникла реанімації, або ж навіть і гіршого...», - емоційно сказала жінка, яка вже годину чекала під кабінетом, щоб їй в лікарняний поставили печатку. Таких очікуючих сиділо в коридорі декілька чоловік і теж обурювались, що мають так довго тут сидіти і навіть не знають, чи досі вони хворі, чи ні, адже другого ПЛР-тесту тепер не роблять, а визначають, що людина одужала лише по зовнішнім признакам.


Біля рентген-кабінету поліклініки в черзі теж довелось вислухати чимало нарікань від людей, які зранку прийшли за талончиком і лише під обід змогли зайти до кабінету, та від тих, кому таких талончиків не вистачило. У приватному кабінеті комп’ютерної томографії теж зараз вже черга на обстеження, і це також свідчить, що кількість хворих значно зросла.


В районному центрі ПМСД розповіли, що вони теж останніми днями фіксують значне збільшення кількості хворих на COVID, але стараються брати проби на аналізи в перший чи другий день після звернення людей, тому і швидше виявляють та ізолюють хворих з підтвердженим діагнозом. Лікарі в них хворіють менше, адже стараються дотримуватись всіх протиепідемічних заходів.


Натомість, співробітники, які безпосередньо возять щодня проби у Житомир скаржились, що там, в обласному лабораторному центрі на прийомі аналізів всього одна медсестра, яка дошкульно перевіряє всі папери, і чекати в черзі серед делегацій з усіх міст та районів доводиться іноді майже до ночі.
В районі теж немає осередків захворювань, а спорадично хворіють ті, хто виїздить із села чи до родичів, чи на базар, чи до якихось установ. Саме в транспорті, або ж у спілкуванні і проходить зараження вірусом. Можливо, тому і наражаються найбільше на небезпеку ті, хто частіше спілкується з людьми, в тому числі і керівники установ та організацій.


Підсумовуючи все вищесказане, потрібно все-таки визнати, що хвороба, яка прийшла на нашу планету минулого року, відступати поки що не збирається. Тому ще і ще раз доводиться закликати людей бути пильними та обережними і не нехтувати карантинними правилами.

hvori1

hvori2

hvori3

hvori4

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.