Понеділок, 15 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Відпочинок у Трускавці: цікаві факти про найвідоміший курорт України

20 січ. 2021

Трускавець – це бальнеологічний курорт, на який в основному їдуть ті люди для відновлення здоров’я та лікування серйозних хвороб. Але крім цього – це одне з найцікавіших малих міст України. На його території є багато цікавих пам’яток, які гарантують цікавий відпочинок у Трускавці https://edward-tour.com/cat-sanatorii-truskavtsia. Буде корисно познайомитися з деякими фактами про це місто, які не дуже відомі широкому колу читачів.

Для того, щоб подорож до дивного міста подарувала позитивні враження, необхідно завчасно підготуватися до неї. Купити тури можна на сайті відомих туристичних операторів: https://edward-tour.com/cat-sanatorii-truskavtsia. Там ви знайдете доступні ціни, а також отримаєте допомогу у виборі найкращих варіантів. Які ж таємниці та цікаві факти приховує відомий український курорт?

  • Електрифікація як стимул для розвитку курорту. Багато говорить про популярність курорту в кінці XIX-на початку XX століть той факт, що Трускавець став одним з перших повністю електрифікованих міст західного регіону. Деякі історики навіть називають культурним центром усієї Східної Європи тих років. Справа у тому, що після електрифікації місто отримало великі інвестиції та змогло привернути увагу мандрівників з Німеччини та Польщі, з Австрії та Чехії та інших країн. Другим фактором, який вплинув на швидкий розвиток курорту – це відкриття залізниці. Вона з’єднала місто з Західною Європою, жителі якої з радістю почали відвідувати новий бальнеологічний курорт.

  • «Універсальна» джерельна вода. Говорячи про Трускавець, будь-хто згадає мінеральну воду «Нафтуся», яка здатна творити справжні дива. Але це не єдиний різновид цілющої води, що є на курорті. Також пацієнтам санаторіїв та медичних центрів рекомендують пити мінералку, добуту з джерел Софія, Броніслава та Марія. Крім цього, в деяких джерелах добувають мінеральну воду, яка використовується для ванн та покращення стану шкіри.

  • Лише літній курорт. Сьогодні відпочити та підлікуватися в санаторіях Трускавця можна протягом усього року. Але так було не завжди. Довгий час курорт працював лише у період з травня до вересня. Причина банальна – у радянському Союзі не було достатньої кількості кваліфікованих спеціалістів, щоб забезпечити цілорічну роботу оздоровчих закладів.

  • Популярність на початку XX століття. Пік популярності курорту в першій половині минулого століття прийшовся на міжвоєнний період. Вперта статистика стверджує, що у 1923-1939 роках тут побувало у п’ять разів більше гостей, ніж у минулі роки. Зараз цей факт складно називати рекордним, тому що сучасна інфраструктура та вдосконалені технології лікування привертають увагу набагато більшої кількості людей. Причиною ж сплеску популярності між війнами можна вважати бажання тоталітарної влади реабілітуватися після масових поранень та психологічних проблем, пов’язаних з бойовими діями.

Хоча основна мета гостей курорту – це оздоровлення, багато хто приїжджає сюди й для того, щоб побачити історичні та культурні пам’ятки. Більшість з них чудово збереглися, незважаючи на роки. Наприклад, увагу гостей привертає будівля музею М. Біласа, який зведений у закопанському стилі, а також «мавританський» історичний музей.

Є в Трускавці й численні можливості для розваг. Найбільш цікавими варіантами можна назвати місцевий дельфінарій, а також розташований усього за три кілометри від міста гірськолижний курорт Буковиця, який вже встигли полюбити багато прихильників активного відпочинку.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.