Субота, 25 Березня

Чому сімейні лікарі на Бердичівщині не хочуть ставати ФОПами

Питання, винесене в заголовок статті, мене «мучило» відтоді, коли я дізнався, скільки отримують на свій рахунок щомісяця сімейні лікарі, які першими в області вирішили позбутись всіх адміністративних надбудов, стати приватними підприємцями і укласти договори про обслуговування населення напряму з Національною службою здоров’я України. Адже у тих, хто уклав чимало угод, щомісячні платежі з НСЗУ перевищують 80 тисяч гривень.

 


Це питання я задавав вже багатьом лікарям, але притомної відповіді на нього до сьогоднішнього дня не надходило. І тому я вирішив побувати в новозбудованій амбулаторії Семенівської ОТГ, щоб зрозуміти, чи в нових умовах і приміщенні не виникне думки все-таки стати самостійними?

 


На вході в нову будівлю висіло оголошення про те, що заходити можна лише в масках та бахілах. Маска в мене була, а бахіл не було, як і двох гривень, щоб їх купити, а до розрахунку карткою технологія ще тут не дійшла. Але мені дали бахіли і сказали, щоб розрахувавсь наступного разу.


В черзі до лікаря сиділа лише одна матуся з дитиною, а плач іншої було чути з-за дверей, там їй робили планове щеплення. До речі, вхід для здорових діток, яким роблять щеплення, окремий від того, через який приходять хворі. Мама малечі розповіла, що в новій будівлі все значно краще, ніж в старій, і сюди навіть діти не так бояться іти.


А детально показала всі приміщення журналісту головний лікар Семенівського центру ПМСД Світлана Іванівна Глушкова. Тут і кабінети лікарів, і приміщення для лабораторії, і маніпуляційний кабінет, і приміщення, в яких може жити лікар, і гардероб, і навіть повноцінна кухня-їдальня, де працівники можуть комфортно пообідати.


Поки що житлові приміщення тут не використовуються за призначенням, бо ніхто з лікарів не виявив бажання тут жити. І взагалі, ця ідея з проживанням майже на роботі, з погляду лікарів, є недосконалою. Але вільні приміщення не пустують, тут вже планують зробити повноцінну лабораторію, адже необхідне обладнання вже закуплене для ПМСД.


Ось з цього моменту і почались відповіді на запитання, винесене в заголовок статті, і яке я, звичайно ж, поставив відразу Світлані Іванівні. Крім того обладнання, яке було поставлене відразу зі здачею нової амбулаторії, чимало меблів і обладнання для потреб лікарів та пацієнтів придбала ще й громада за рахунок свого бюджету. Такі придбання аж ніяк не могли б дозволити собі лікарі ФОПи.


Взагалі, громада в особі голови, депутатського корпусу, членів виконкому робить дуже й дуже багато для того, щоб медичне обслуговування жителів ставало все кращим. Адже, за новою концепцією медицини, утримання фельдшерських пунктів в селах взагалі не передбачено фінансуванням з НСЗУ (Національної служби здоров’я України), а жителі за довгі роки звикли до цього сільського атрибуту і аж ніяк не хочуть з ним розставатись. По суті, сьогодні ті кошти, які виділяє НСЗУ на лікарів по кількості декларацій ще й діляться на утримання цієї мережі і на зарплату 11 фельдшерів громади. А лікарі ФОПи такого б не робили. Вони утримували б біля себе по одній, максимум дві медсестри і все.


Крім Світлани Іванівни в амбулаторії приймають пацієнтів ще два молодих лікаря – сімейний Юрій Слюсар та педіатр Дмитро Глушков. Вони лише нещодавно були інтернами, і були перестороги щодо того, що не залишаться тут після закінчення трирічного обов’язкового терміну, але ні, поки що ніхто нікуди тікати не збирається.


Як доповнила потім розповідь головного лікаря голова Семенівської громади Наталія Семенюк, вона відразу пообіцяли молодим лікарям, що пішки вони ходити не будуть. Громада купила спеціально для цього автомобіль ДЕУ, а поки його не було, старости були зобов’язані заїжджати за ними на своїх автомобілях і везти до пацієнтів. А на сьогодні в амбулаторії вже два автомобіля (другий отриманий за державною програмою), тому лікарі в будь-який момент самі сідають за кермо і їдуть туди, куди потрібно. Ось і за час мого спілкування з головним лікарем, педіатр просто повідомив їй, що їде за викликом у Низгірці, і навіть встиг за цей час повернутись. Такої оперативності без транспорту годі й сподіватись.


Підсумовуючи нашу розмову, Світлана Іванівна сформулювала й загальну відповідь на сакраментальне питання: «Була б погана громада, може й думали б лікарі за те, щоб стати ФОПами, але наша громада настільки переймається проблемами медицини, настільки багато додає і допомагає до основного фінансування, що й думати за якусь свою самостійність не приходиться».


Будемо сподіватись, що й інші громади, в яких будуються нові амбулаторії, докладуть стільки ж зусиль, щоб і нових лікарів підібрати, і старих фельдшерів не звільнити, і зробити такою атмосферу в своїх закладах, щоб сюди прагнули їхати та укладати декларації навіть жителі Бердичева, як це вже зараз стає сталою практикою для Семенівської амбулаторії.


P.S. А що стало з ідеєю зблокувати житло лікаря з його роботою можна наочно побачити через дорогу від нової амбулаторії. В це приміщення тепер переїжджає апарат Семенівської ОТГ, але тут їм місця не вистачає, бо на другому поверху будівлі живе три сім’ї. Коли будували цю амбулаторію, то теж планувалось, що наверху будуть жити лікарі. Але лікарі тут жити не захотіли, тоді колгосп надав ці квартири іншим своїм працівникам.

ambulatoriya s 1

ambulatoriya s 2

ambulatoriya s 3

ambulatoriya s 4

ambulatoriya s 5

ambulatoriya s 6

ambulatoriya s 7

ambulatoriya s 8

ambulatoriya s 9

ambulatoriya s 10

ambulatoriya s 11

ambulatoriya s 12

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.