Здоров’я – безцінний дар. До Всесвітнього дня здоров’я — РІО Бердичів

Здоров’я – безцінний дар. До Всесвітнього дня здоров’я

07 квіт. 2021 Ольга Протасевич, член НСЖУ

Всесвітній день здоров’я проваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я і відзначається 7 квітня. В цей день усім мешканцям планети Земля треба замислитися, як зберегти своє здоров’я, здоров’я своїх дітей, бо воно – найцінніший скарб, даний Богом. Цього року день здоров’я відзначається у період пандемії коронавірусу і серйозних карантинних вимог в країнах світу. Як тут не пригадати слова видатного хірурга Миколи Пирогова: «Майбутнє належить медицині попереджувальній». Тепер, як ніколи, попереджувальні заходи в усіх країнах світу виходять на перший план життя. Того і впроваджені протиепідемічні карантинні заходи. Всі добре розуміють, що повинні їх неухильно виконувати, щоб зберегти здоров’я і життя – своє і оточуючих.

Та ми ніколи не повинні забувати про здоров’я нашої Матінки-Природи, від якої напряму залежить здоров’я людини. і знову наведу вислів відомого письменника-натураліста Михайла Пришвіна: «Звіру – ліс, рибі – вода, птаху – повітря. А людині потрібна Батьківщина. Охороняти природу – означає охороняти Батьківщину». За дбайливе ставлення до неї, Природа завжди віддячить людям здоров’ям і радістю. Ми ж її частка і аж ніяк не «царі» ,як хибно колись вважали люди і навіть деякі псевдовчені.

На жаль, багато несвідомих громадян до сих пір палять сміття, сухостій у своїх подвір’ях, в лісосмугах, у лісі, наражаючи на виникнення пожеж, що призводить до негативних наслідків. А у водойми до сих пір нерадиві люди, керівники підприємств скидають неочищені брудні стічні води, що шкодить природі і здоров’ю людей. Незаконно вирубують ліси у багатьох країнах світу, в результаті змінюється клімат, і не в кращий бік...

У місті Бердичеві навесні за давньою традицією проводять місячники чистоти і благоустрою. Завдяки їм наша рідна земля очищається від зимового бруду. Проводиться посадка нових дерев і кущів для озеленення міста.

І в приватному секторі, і на території багатоповерхівок приводяться в порядок обійстя домівок. І в карантин рано-вранці мої сусіди виходять на подвір’я по вул. Вінницькій, щоб привести до ладу квітники. Вже цвітуть на подвір’ї проліски, примули, фіалки. Я бачу, як добре працюють на своїх ділянках двірники ВЖРЕП-2 та ОСББ.

Недаремно на нашій річці бачимо і качок, і лебедів, і білих чайок. Це – хороша ознака. Птахи туляться до людей, довіряють їм. А це дорогого коштує. Цінуймо це.

Своє здоров’я треба берегти щоденно, виконувати заповіді здорового способу життя, раціонального харчування, належної поведінки. Треба відмовитись від шкідливих звичок: паління, пияцтва, наркоманії, лихослів’я.

Як ніколи, здоров’я людей у період пандемії коронавірусу залежить від медицини, від медиків, які ціною власного здоров’я, а іноді і життя працюють на передньому краї – передових позиціях. Для збереження здоров’я і життя пацієнтів. За таку їх героїчну працю ми вдячні медикам і низько вклоняємося їм.

У Всесвітній день здоров’я бажаю усім мешканцям України, Бердичівського краю та й усього світу здоров’я міцного, щастя рясного на многая літа. Дарую вірш.

Я – з живої планети Земля.

Ця планета для мене – свята.

З її ранком рожевим

І дощем вересневим.

Огорта мою землю краса.

Я - з живої планети Земля,

Що з зірками весною співа.

Де сади яблуневі,

Де снігами зима покрива.

Я – з живої планети Земля,

Де квітує бузками земля,

Де червона калина,

Де щаслива родина

Нам наснагу дарує сповна.

От тому і знаходжу слова

Про Природу – бо Матір вона,

Ну, а я – її частка

І її Божа ласка

У душі назавжди проросла.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.