Чи стане СОVID-19 такою ж сезонною хворобою, якою є грип — РІО Бердичів

Чи стане СОVID-19 такою ж сезонною хворобою, якою є грип

06 трав. 2021 Власкор

Коронавірусна інфекція уже понад рік як змінила звичний хід життя людей по всій планеті. Змусила по-іншому подивитися на світ, розставити пріоритети та навчитися рухатися далі у вже нових, продиктованих хворобою умовах. На зміну паніці, яка спершу охопила населення чи не кожної країни, прийшло розуміння ситуації та її невідворотність. Протидіяти ситуації першими почали медики – надаючи невідкладну допомогу тим, хто її потребував, навіть тоді, коли про СОVID-19 було відомо ще зовсім мало. Сьогодні ж на боротьбу з захворюванням кинуто максимум сил людей, компетентних у даному питанні, створено вакцину і навіть щеплено найбільш уразливі категорії людей.

covid1Та навіть після того, як десятки світових компаній запропонували свої вакцини від SARS-CoV-2, питання щодо співіснування з хворобою та про її подальший перебіг не перестають виникати. Зокрема й те, чи надовго вистачить дії вакцини, скільки триває імунітет до коронавірусу, чи мутує він та чи до кожної з таких мутацій підійде стандартне щеплення.

З цього приводу є багато думок і суджень, одне з яких опублікувало джерело, з якого ми і запозичили інформацію стосовно можливого подальшого розвитку інфекції у найближчі роки. Побутує думка, що сучасний ковід схожий на іспанку – грип, який за 2 роки забрав життя близько ста мільйонів людей. Попри впевненість багатьох у тому, що «іспанкою» хворобу назвали через її іспанське походження, родом вона була із Китаю, як і СОVID.

Перші випадки цього різновиду грипу були помічені іще до 1918 року, однак таких страшних наслідків і такої кількості смертей у той час вони не викликали. Ймовірно, протягом 1918-1920 років таким тяжким він став для Європи, у межах якої найбільше побутував, не лише через свій згубний вплив на людський організм. На фоні І Світової війни перебіг хвороби загострювали й інші супутні їй фактори. Це і недоїдання, і переповнення тогочасних медичних закладів пацієнтами, і антисанітарія. Остання, до речі, спонукала до розвитку різних бактеріальних інфекцій, що вражали людей з низьким імунітетом і навіть ставали для них фатальними, адже на тлі вже існуючих супутніх захворювань більшість не могли подолати новий вірус.

Згодом, пандемія іспанки минула і більше таких масштабних спалахів захворювання не спостерігалось, епідемії переростали в сезонні, їх нові штами вдавалося швидко опанувати та не допустити до їх масштабного поширення.

Таку ж долю нині деякі вчені пророкують і SARS-CoV-2. У журналі «Evolutionary Bioinformatics» у січні було опубліковано результати дослідження щодо можливості переходу ковіду в розряд сезонних захворювань на кшталт сезонного грипу, який щороку набирає обертів, зазвичай у осінньо-зимовий період. Дехто з науковців впевнені, що коронавірус 2020 нічим не відрізняється від інших йому подібних коронавірусних інфекцій, які виникали до нього.

Ними було зібрано статистичні дані з 221 країни світу щодо кількості заражень, госпіталізацій, летальних випадків і одужань від СОVID, після чого вдалось прослідкувати певний зв’язок загострення ситуації з рівнем захворюваності з температурним режимом на вулиці.

covid2Керівник групи дослідників Густаво Каетано-Анолес, професор Інституту біології геному Університету Іллінойсу з цього приводу висловив свою думку згідно із якою професор висловлює думку про можливість сезонності ковіду. В продовження думки вчений додає, мовляв, вони розраховують на те, що надалі завдяки протиковідній вакцинації вдасться впоратись з першими хвилями захворювання і тримати її на контролі.

Ця ж група свого часу досліджувала геном SARS-CoV-2, зокрема проводила ідентифікацію його ділянок, в яких відбувається швидка мутація. Таким чином дослідники намагалися відслідкувати збільшення рівня мутацій вірусу в окрему пору року, того, що став причиною виникнення нинішньої пандемії та віднайти зв’язок цих змін з навколишніми факторами – температурою повітря, місцезнаходженням (широтою і довготою).

Вдалось встановити, що наразі темпи вірусу змінюються, проте висновки робити ще рано, так само рано припиняти спостерігати за ним. Тож дослідження щодо кліматичних умов та зміни пори року триватимуть і надалі на базі університету Іллінойсу https://aces.illinois.edu/news/global-analysis-suggests-covid-19-seasonal.

Також звертатимуть увагу на імунну систему людини, яка відіграє чи не ключову роль у боротьбі організму з хворобою. Адже і на неї безпосередньо мають вплив і погода, і харчування, і отримання потрібної кількості поживних речовин та мікроелементів, зокрема вітаміну D. Останній, вважається, взимку люди здебільшого недоотримують, тож його брак може похитнути опірність людини до всіляких вірусів.

Виходячи із цього, професор Каетано-Анолес зауважив наступне: «Ми знаємо, що грип — здебільшого сезонна хвороба, влітку її загроза є мінімальною. А це дає можливість розробити вакцину від грипу на наступну осінь». Також, вчений висловив свої сподівання на те, що, можливо, найближчим часом ми все ж навчимося укріплювати імунітет для боротьби з вірусом, який постійно мутує.

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.