Вакцинація в Бердичеві набирає темпів, записатись телефоном стає все важче — РІО Бердичів

Середа, 22 Вересня

  • vistavka800

Вакцинація в Бердичеві набирає темпів, записатись телефоном стає все важче

Відносно невисокі темпи вакцинації жителів Бердичівщини проти коронавірусу значно збільшились після того, як на минулому тижні для цього стали використовувати препарат «Модерна». Хоча в загальній кількості вакцинованих ним щеплено поки що меншу кількість пацієнтів, ніж іншими вакцинами.

 


Так, станом на 1 серпня 2021 року за весь час вакцинувальної кампанії в Бердичівському міському ПМСД щеплено вакцинами:

 


«Астразенека» – 8 220 осіб (майже всі вже отримали по дві дози).
«Короновак» – 5 153 осіб.
«Пфайзер» – 3 270 осіб.
«Модерна» – 1 050 осіб.
Разом – 17 693 осіб.


Але і ця цифра може бути неповною, адже багато бердичівлян проводили щеплення в районній лікарні (точніше в ПМСД нових ОТГ), і вони до цієї статистики не потрапили.


Загалом спосіб отримання вакцини для бердичівлян залишається таким, як і раніше: або ви звертаєтесь до свого сімейного лікаря, або в кабінет №24 міського ПМСД по вул. Житомирській, 44, або телефонуєте за номером 067-601-07-47. Але додзвонитись на цей телефон непросто, тому будьте наполегливі.


Черга на запис є, хоча і стала меншою, ніж минулого тижня. Так, наприклад, в минулий понеділок зранку записували на п’ятницю, а цього понеділка – записують на четвер. Основне навантаження приймають на себе два пункти вакцинації – один безпосередньо в будівлі ПМСД, другий – в фойє четвертої школи. Тут зараз лікарі і медсестри працюють в дві зміни, тому в цілому пункти відкриті з 9.00 до 18.00.


Але, більшість бердичівлян, навіть ті, хто записувалися на другу зміну, приходять до цих пунктів зранку, деякі навіть за годину до відкриття. Тому і доводиться вранці спостерігати великі скупчення біля місць вакцинації.


Так, я особисто був записаний на п’ятницю. Прийшов о дев’ятій годині – на вулиці стоїть натовп і слухає пояснення лікарки (для неї добре, що вона може за раз все розповісти і не повторювати потім це кожному). Прийшов о десятій – черга перемістилась всередину будівлі, але була все ще великою. Прийшов о пів на дванадцяту – тиша і пустка. Дві бригади лікарів і медсестер (бо там одночасно робили і щеплення «Короноваком» і «Модерною») відпочивають та телефонують тим, хто ще не прийшов... Але тих, хто приходить без запису, або відправляють додому, або просять зачекати до кінця зміни, і якщо хтось не прийде, то можуть зробити щеплення їм. Так, наприклад, на неділю записалось 120 осіб, а реально ледь-ледь видзвонили 105, щоб закрити дозу вакцини.


В ПМСД підтвердили, що більшість щеплень, дійсно, проводиться в ранкові часи, але змінити тактику запису (тобто записувати не лише на день, але й на час), вони поки що не планували. Вакцину в Бердичів підвозять щопонеділка, тому з цим проблем немає. Крім пунктів вакцинації, лікарі виїжджають і на підприємства, і в інші трудові колективи.


Те, що виїжджають, і планують надалі це робити, підтвердилось тим, що зараз на базарі підприємці записуються, щоб отримати свою дозу прямо на місці торгівлі (якщо точніше, то в офісі асоціації приватних підприємців).

 

Але чому записують на день менше людей, ніж є бажаючих, і, відповідно, утворюють чергу на кілька днів, незрозуміло. Адже якщо б раціональніше використовувати час та розподіляти людей за ним, то вакцинація проходила б ще швидше.

Vartcinatciya1

Vartcinatciya2

Vartcinatciya3

Vartcinatciya4

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.