Роздрукувати цю сторінку

В одній із громад Бердичівського району вакциновано 100 відсотків медиків

У четвер зранку в актовій залі Бердичівської районної лікарні відбувся брифінг голови Бердичівської РДА Людмили Димидюк за участю журналістів, керівників ПМСД громад Бердичівщини та медиків лікарні з приводу вакцинації населення району. Зокрема, мова йшла і загалом про рівень вакцинації серед населення, і конкретно - серед медичних працівників та освітян.

rifing Dimidiuk1


Основною метою брифінгу було максимально донести інформацію до населення та закликати жителів Бердичівського району йти до пунктів вакцинації, робити щеплення, аби захистити себе хай не повністю від можливості захворіти на коронавірусну інфекцію, але хоча б перенести її у разі захворювання у легкій формі.
За словами Людмили Димидюк, на теренах Бердичівського району працює 11 пунктів вакцинації, тобто в кожній громаді, причому і по кілька, куди жителі можуть безперешкодно прийти і зробити щеплення. Вакцина на пунктах щеплення зберігається згідно з температурним режимом, тому є безпечною для використання.

rifing Dimidiuk4


Окремо голова Бердичівської РДА наголосила на тому, що в дошкільних навчальних закладах найменше вакциновано працівників. Тому перше звернення стосувалося батьків, аби ті, коли ведуть своїх дітей до дитсадків, запитували у вихователів, чи пройшли вони і їхні працівники щеплення та яка кількість вакцинованих працівників закладу. Все тому, що нова хвиля захворюваності, яку прогнозують, а тим паче – новий штамп Дельта, більш складніший, з більшим темпом вражає людей і діти також ним хворіють. Друге звернення було вже адресоване безпосередньо освітянам, аби вони подбали про своє здоров’я і здоров’я свої вихованців та учнів.

rifing Dimidiuk7


На брифінгу Людмилою Димидюк були озвучені статистичні дані у відсотковому співвідношенні кількості провакцинованих медичних працівників ПМСД:


Семенівський ЦПМСД– 87,5 %

Краснопільський РЦ ПМСД – 100%

Гришковецький ЦПМСД – 81,8%

Ружинська ЦРЛ – 45,3%

Червоненський ЦПМСД – 94%

Бердичівський міський ЦПМСД – 76,4%

Бердичівська міська лікарня – 54,1%

Іванопільська АЗПСМ – 93,75%

Андрушівська лікарня – 36%

Андрушівський ЦПМСД – 79%

Ружинський РЦ ПМСД – 48%

Райгородоцький ЦПМСД – 95,1%

Бердичівська ЦРЛ – 51%.

rifing Dimidiuk6


Голова Бердичівської РДА зазначила, що ця цифра може змінитися і що вона вірить у свідомість населення і у те, що до 13 числа люди ще прийдуть робити щеплення. Адже на державному рівні саме з цієї дати анонсують перехід до «жовтої зони» епідемічної небезпеки і будуть введені карантинні обмеження. Також додала, що завдяки вакцинації можна ще забезпечити роботу навчальних закладів, бо найкраща школа та, яка працює в офлайн-режимі – живе спілкування, питання-відповіді і кращий розвиток дітей у соціумі. Якщо потрібно, то мобільні бригади можуть виїхати безпосередньо в освітні заклади і провести вакцинацію в колективі. Але це має бути не 3-5 людей, бо кожна вакцина має певну кількість доз: «АстраЗенека» – 10, «Пфайзер» – 6.

rifing Dimidiuk2


Насамкінець керівники ПМСД об’єднаних територіальних громад коротко прокоментували відсоткову кількість провакцинованих своїх медичних працівників, нагадали про наявність в громадах пунктів щеплень і про те, що бажаючі можуть отримати вакцину в місті, достатньо приїхати в центр вакцинації.

rifing Dimidiuk3

А директор КНП «ЦПМСД Бердичівської міської ради» Наталія Хорошун нагадала, що їхні медики стали першопрохідцями в Бердичівському районі у плані проведення вакцинації на самому її початку. Адже тоді була створена мобільна бригада, яка працювала, і нині продовжує працювати, у , так сказати, великих межах району. На даний час на базі ЦПМСД працює центр вакцинації населення в режимі 7 днів на тиждень і на базі ДЮСШ. Ім. В.О. Лонського, де можна отримати вакцину «Короновак» та другу дозу «Модерни». Працюють також пункти вакцинації в амбулаторіях по вулиці Житомирській, в районі Загребелля і в районі рафінадного заводу. Там можна отримати всі вакцини в достатній кількості, крім «Модерни»: «Короновак», «Пфайзер», «АстраЗенека».

rifing Dimidiuk8

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук