Що ж насправді сталось в бердичівському центрі реабілітації? — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

Що ж насправді сталось в бердичівському центрі реабілітації?

Ми вже писали, що вчора в актовій залі міськвиконкому відбулась зустріч деяких мам, діти яких проходять реабілітацію у комунальній установі, з міським головою та спеціалістами виконкому.

 


На цю зустріч спеціально покликали журналістів, що не так часто буває для подібних нарад, і влаштували на ній справжній «рознос» директору Центру Тетяні Осадчук.

 
Я, чесно кажучи, був вражений висунутими звинуваченнями, оскільки, описуючи діяльність цієї установи кілька місяців тому, бачив зовсім іншу картину. І тому вирішив звернутись до Тетяни Миколаївни за додатковими роз’ясненнями, адже на самій зустрічі їй, по суті, й не дали слово для висловлення власних аргументів.


Вона й розповіла, що на зустріч у виконкомі її запросили напередодні ввечері, а побачивши в залі журналістів, зрозуміла, що це неспроста. Хоча у Центрі зараз проходить реабілітацію 62 дитини, на зустріч прийшли ті шість мам, у яких були претензії до керівництва.


Адже напередодні була проведена комплексна перевірка закладу згідно з розпорядженням міського голови №186 від 06.10.2021, в ході якої телефоном опитали майже всіх батьків. І виходить, що тих, хто казав, що претензій до роботи Центру реабілітації немає, всім все подобається, тих на зустріч не запрошували.


А ті, кому не подобається, вимагають постійного, тобто безперервного надання реабілітаційних послуг, хоча нині діючим Положенням затверджено, що діти отримують їх місяць через місяць. Директор Центру пояснила, що є такі процедури, які надаються виключно спеціалістами закладу, але є й такі (наприклад, лікувальна фізкультура), якою повинні займатись з дітьми саме батьки.


Реабілітолог показує всі необхідні вправи, надає в роздрукованому вигляді кожній мамі їх перелік та методику проведення, і все. Робіть їх вдома, а хочете - приходьте до центру і робіть їх в спеціальній кімнаті, ніхто ж нікого не виганяє. Але ні, мами хочуть, щоб з їхніми дітьми займався хтось інший... А тій мамі, яка більше всіх виступала, і так пішли назустріч та призначили замість шести місяців вісім місяців реабілітації.

 

І саме під час перевірки звільнились два молодих та кваліфікованих реабілітологи, якими так гордились в Центрі. За невеличку зарплатню вони натхненно займались з дітками, але коли перевіряючі їм стали «морочити голову» (а директор Центру була саме у відпустці), вони просто плюнули і написали заяви на звільнення. Приватними масажами та роботою в санаторіях вони тепер заробляють втричі більше.


Але на цьому робота закладу не зупинилась, адже всі інші спеціалісти приймають малюків згідно з графіками, а на ці дві вакансії вже підібрали людей з відповідною освітою, які зараз дозбирують необхідні довідки, щоб вже незабаром стати до роботи.
Щодо звинувачень у тому, що директор доплатила собі 40 тисяч, то це сума, яка була витрачена на півставки психолога, функції якого дійсно виконувала Тетяна Миколаївна десять місяців під час виконання спеціального проекту. І це не сорок тисяч щомісяця, а за весь період, тобто на руки отримувала щомісячно 2 тисячі гривень до своєї основної зарплати 7,8 тисяч.


А обов’язки діловода і юриста виконує одна людина, яка отримує по півставки за кожну роботу. І взагалі, зараз Центру реабілітації катастрофічно не вистачає коштів, адже бюджет на цей рік розраховувався без відділення денного догляду. І після його доєднання закладу потрібно було додати ще 450 тисяч, а дали лише 200 тисяч. Тобто грошей на виплату зарплати в грудні в повному обсязі просто немає.


Розповіла про все це Тетяна Миколаївна журналісту, поспілкувались ще трохи з мамами дітей, які саме зараз отримували послуги, та й розпрощались.


Вона нікого ні в чому не звинувачувала, але здається, що цю інформаційну хвилю розпочали про ти неї недарма. 

tcentr21

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.