Роздрукувати цю сторінку

Бердичівлян турбує відсутність цілодобових аптек

Це питання неодноразово обговорювали містяни у Фейсбуці, так як більшості довелося зіткнутися з проблемою неможливості купити ліки вночі, якщо раптом захворіла дитина чи щось трапилося, а під рукою необхідних препаратів не було. Раніше кілька аптек працювали цілодобово, а ще приїхати можна було і до аптеки на території міської лікарні. Нині ж більшість аптек міста працюють до 9-ї, 10-ї чи 11-ї годин вечора, тому або запасайся ліками заздалегідь, або чекай ранку.

На засіданні виконкому минулого тижня питання, чому не працюють у нічий час аптеки задавали і міський голова пояснював причину, але на пресконференції журналістів з міським головою, що проходила у четвер, знову прозвучало це питання, тільки вже у складі тих, які на пошту попередньо присилали бердичівляни. І мова йшла не лише про їхню роботу вночі, але й про відсутність такої в районі рафінадного заводу.


Сергій Орлюк пояснив, що в районі рафінадного заводу працює аптека в амбулаторії по вулиці Червоній. Це комунальна аптека і графік її роботи з 9-ї до 17-ї години. Що стосується нічних аптек, то облаштувати цілодобову роботу комунальних аптек дуже важко. Даний заклад продає і наркотичні препарати, тож його робота в нічний час збільшить утримування персоналу з міського бюджету як мінімум вдвічі, і ця аптека вже буде збиткова. Тому легше це зробити в приватних аптеках.


Щодо аптеки на території лікарні, то власники пояснюють, що нині немає економічної вигоди для роботи вночі. Коли раніше лікарня була не ковідною, людям потрібно було купувати багато медикаментів і цілодобова робота аптеки була вигідною. Нині лікарня ковідна, 90% препаратів для лікування хворих по протоколу компенсує держава. Людям потрібно купувати лише ті препарати, котрі потрібно приймати паралельно, якщо є хронічні захворювання, і їх зазвичай назначають на другий день. Тому виторгу вночі для цієї аптеки немає, вдень він теж менший, аніж раніше, а платити зарплатню працівникам потрібно додатково, якщо виводити їх на роботу вночі.


На рахунок приватних аптек, то, як зазначив міський голова, змусити їх працювати він не може. Міська влада може лише вести перемовини з підприємцями, аби вони пішли назустріч людям і працювали у нічний час. Тому що, як не крути, а це і більша тривалість графіку роботи, і, відповідно, або додатковий працівник, або зміни у графіках роботи. Як би там не було, але підприємець зважує плюси і мінуси та приймає рішення.


Перемовини вже ведуться і попередньо відомо, що до нового року працюватимуть нічні аптеки. Які саме і в якій кількості, поки що не зазначили. Проте відомо, що однією із таких буде аптека на перехресті вулиць Житомирської та Здоров’я. Вона й до цього працювала цілодобово, продаючи ліки через віконце, потім графік змінився до 22-ї години, але тимчасово. Найближчим часом дана аптека відновить цілодобову роботу.

1. Прес-конференція бердичівського мера була дещо схожа на аналогічні заходи Президента

2. «Притулок не врятує Бердичів від бездомних собак», - міський голова

3. Дорогу до районної лікарні ремонтувати повинна міська влада Бердичева

4. Про що питали міського голову бердичівські журналісти?

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали