Рентгени у Бердичеві: вистачає чи потрібні ще — РІО Бердичів

Неділя, 16 Січня

Рентгени у Бердичеві: вистачає чи потрібні ще

Це ще одна і, по суті, крайня тема, про яку говорив міський голова на пресконференції із журналістами у якості питань, заданих безпосередньо бердичівлянами. Про дороги, безпритульних собак і цілодобові аптеки ми написали в попередніх публікаціях.

Міському голові задали питання про те, скільки років ще буде у місті проблеми з рентгеном і що можна було б закупити хоча б один, хай навіть приватний і платний, але щоб працював цілодобово. Чотири рентгени і їхнє місце розташування перелічив Сергій Орлюк, відповідаючи на це запитання. Це новий рентген у приймальному відділенні, але в першу чергу він призначений для надання екстреної допомоги і для діагностики ковідних хворих. Другий апарат знаходиться безпосередньо у міській поліклініці. Ще один – у районній лікарні, хоча там, як виявилося згодом, таких є два апарати. І насамкінець – рентген у обласному госпіталі для ветеранів війни.


«Це не та процедура, що захотів собі зробити і пішов, - наголосив Сергій Орлюк. – В лікаря теж є графік роботи і кількість пацієнтів, котрих він може прийняти за день, бо це опромінення. Тому йти потрібно згідно з направленням сімейного лікаря тоді, коли цей рентген дійсно потрібно зробити».


Щодо КТ міський голова зауважив, що це дуже серйозна апаратура і туди так само потрібно йти тоді, коли це призначив лікар, але вже не сімейний, а вузький спеціаліст. І для проходження КТ також має буде вагома причина, а не просто тому, що хтось захотів зробити. Цей апарат теж не є безпечним і теж має опромінювання. «Згідно з тією реформою, яка проходить в країні не один рік, іншого варіанту вирішення проблеми з рентгеном поки немає. Ми можемо говорити про якісь плани, що місто буде закупляти... Так, будемо, але це з часом, а нині потрібно максимально впорядкувати той стан, який є, і навчитися жити, розуміючи, що коли зараз «ковід», то наша лікарня, на жаль, працює не в тому режимі надання послуг, який би ми хотіли», - завершив відповідь на питання мер.


Насамкінець варто зазначити, що про можливість приватними медичними закладами закупити цей апарат і платно надавати послугу бердичівляни говорили постійно, ще до початку пандемії. Але зрозуміло, що реалізувати це важче, аніж казати. Бо окрім купівлі самого апарату, потрібен лікар для проведення рентгенографії, який повинен пройти спеціальну підготовку та мати документ, який посвідчує це. Це додатковий працівник і, відповідно, додаткова заробітна плата, причому у зв’язку зі шкідливістю даної роботи вона має бути немала. Має бути коротша тривалість робочого дня такого лікаря і ще багато нюансів, на які, очевидно, приватні лікарні не хочуть погоджуватися.

 

1. Прес-конференція бердичівського мера була дещо схожа на аналогічні заходи Президента

2. Дорогу до районної лікарні ремонтувати повинна міська влада Бердичева

3. «Притулок не врятує Бердичів від бездомних собак», - міський голова

4. Бердичівлян турбує відсутність цілодобових аптек

5. Про що питали міського голову бердичівські журналісти?

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800


  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.