Вівторок, 27 Вересня

Бердичівляни активно долучились до здачі донорської крові. Фото

Розпочалась вона о 9:30, а вже за пів години кров здали 24 бердичівляни, причому чималою частиною з цієї кількості були працівники виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Саме у її приміщенні на першому поверсі в кабінеті облаштували пункт здачі донорської крові у рамках акції, приуроченої до Дня Святого Миколая.

Керівник КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова також взяла участь, як і начальник відділу охорони здоров’я Валентина Остапюк. Як зазначила Лариса Бабікова, це є дуже гарною справою і дуже добре, що обласний центр крові відгукується на пропозиції приїхати і організувати такі забори. Крім того, ще напрочуд важлива справа, адже дуже часто через ЗМІ надходять прохання з потребою у крові тієї чи іншої групи для порятунку людей.


Сьогодні якраз і випала така нагода бердичівлянам допомогти тим, хто цього потребує, і поділитися, хай невеликою, але потрібною своєю частинкою з тими, хто цього дуже чекає. Медики вважають, що такі акції потрібно проводити часто, бо невелика кількість крові, яку вони здають, допоможе врятувати чиєсь життя. Тим паче, що і у самих донорів після здачі крові вже через кілька днів відчувається легкість і загальний стан навіть покращується.


Серед тих, хто у перших півгодини завітав до міської ради, був чоловік Олег, який робить таку благородну справу вже протягом 15-ти років. Загальна кількість разів, коли бердичівлянин приходив здавати кров, вражає – 44 рази. На запитання, що спонукає здавати кров, чоловік з усмішкою відповідає, що у нього вона зайва і він готовий поділитися.


Перед тим, як сісти у крісло і почати процедуру забору крові, донорів записують, питають про те, чи є якісь протипоказання, коли останній раз хворів і чи немає хронічних захворювань. Адже, як зазначають медики, протипоказання є тимчасові і постійні. До перших відносять вік до 18 років, вага менше 50 кг, якщо людина перехворіла вірусною інфекцією впродовж цього місяця, вживання алкогольних напоїв менш ніж за 48 годин, жирної їжі менш ніж за 24 години і якщо після прийому лікарських засобів та вакцинації не пройшло 14 днів.


Тут, на місці, кожному донору роблять тест на антитіла до COVID-19. А загалом, як зазначають працівники Житомирського обласного центру крові, які сьогодні і проводять в Бердичеві дану акцію, нині потреба в крові є дуже великою, адже в умовах карантину кількість донорів зменшилась. Особливо студенти, які часто здають кров, через дистанційне навчання не можуть безпосередньо приходити в центр крові. До нашого міста в цьому році з такою важливою місією працівники центру приїхали вже вчетверте. Зауважують, що бердичівляни дуже активно беруть участь в донорській акції.

donorstvo 1

donorstvo 2

donorstvo 3

donorstvo 4

donorstvo 5

donorstvo 6

donorstvo 7

donorstvo 8

donorstvo 9

donorstvo 10

donorstvo 11

donorstvo 12

donorstvo 13

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.