Четвер, 1 Червня

Максим Самчик заспокоїв всіх, кого хвилює доля Бердичівської районної лікарні

Спеціально для цього остання в цьому році сесія Райгородоцької сільської ради пройшла саме в актовому залі лікарні.

 


Тут зібрались депутати (15чоловік, що достатньо для кворуму), працівники апарату, медпрацівники лікарні та ПМСД, і навіть запросили журналістів.

 


На порядок денний було винесено всього два питання: про внесення змін до бюджету 2021 року та про використання службового автомобіля громади. Та більшу частину часу все ж зайняло не обговорення цих питань, а виступ голови ОТГ стосовно долі районної лікарні.


Максим Юрійович детально розповів, вірніше, нагадав присутнім історію про те, як чотири громади взялись володіти лікарнею, підписали відповідний статут та затвердили його на сесіях свої рад, але чомусь виконувати обіцянки та зобов’язання не спішать.
Так, в цьому році при потребі лікарні в 2,5 мільйона гривень на енергоносії (дрова), більшу частину коштів надала Райгородоцька громада, а при потребі на наступний рік 3,3 мільйона, заплановано лише Райгородоцькою радою 750 тисяч і 50 тисяч гривень – Швайківською.


Пояснив він і те, чим інші ОТГ мотивують свою неучасть у витратах лікарні. Мовляв, Райгородок отримує ПДФО від працівників лікарні, то нехай він її і утримує. Але, насправді, Райгородоцька ОТГ, отримавши це ПДФО протягом двох років, в наступному році не отримає базову дотацію, яка перевищує кошти від цього податку. Самчик публічно звернувся до інших громад: «Не хочете фінансувати, виходьте з числа засновників. Ми тоді будемо знати, що ні на кого не потрібно оглядатись, і самі дамо раду лікарні»


А поки що, він та керівництво лікарні роблять все, щоб робота її була стабільною. Так, до НСЗУ подали документи ще на два пакети послуг, і планується подати ще на два. Це збільшить отримання коштів від НСЗУ та покращить фінансовий стан закладу. Дрова, хоч і не без проблем, але все ж регулярно надходять до лікарні, незважаючи на труднощі тендерного законодавства.


Під час свого виступу Максим Юрійович не раз і не два наголошував на важливості висвітлення реального стану лікарні у ЗМІ, щоб люди не вірили різним пліткам у соцмережах.


Ну, а після цього тривалого спічу та після офіційного закриття сесії, всіх депутатів та присутніх привітали з Новорічними та Різдвяними святами працівники центру культури і дозвілля (яких так само, як і лікарню та ПМСД, «прихистила» Райгородецька ОТГ).

Samchik1

Samchik2

Samchik3

Samchik4

Samchik5

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.