П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Тестування на COVID-19 тепер роблять у бердичівських амбулаторіях

Про це у середу під час засідання комісії з ТЕБ та НС у міській раді зазначив міський голова Сергій Орлюк, обговорюючи питання збільшення захворюваності на коронавірусну інфекцію та ГРВІ серед населення міста. Більш детально вирішили дізнатися у керівника Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Хорошун, яка була присутня на засіданні цієї комісії.

Khoroshun1

 

Виявляється, що задля уникнення черг на пункті тестування по вулиці Житомирській в ЦПМСД, де проводять забір матеріалу для ПРЛ-тестування, було вирішено розпочати роботу таких самих пунктів в амбулаторіях сімейної медицини.

Це амбулаторії по вулицях Одеській 38/2, Бистрицькій, 22, Житомирській, 113, Червоній, 14 та Богунській, 22.


Головна мета роботи пунктів тестування в амбулаторіях – аби пацієнти, які можуть бути хворими на COVID-19, та й ті, хто не є хворим, не стояли довго надворі біля одного медичного закладу.

Тим паче, що нині доводиться робити більше ПРЛ-тестів за день, а дехто з бердичівлян задля того, аби встигнути зробити, приходить заздалегідь.


Наталія Хорошун пояснила, що наявність в амбулаторіях пунктів тестування не означає, що потрібно стрімголов бігти робити тестування, бо так захотілось і є якісь симптоми. Його повинен призначити сімейний лікар, виходячи із загальної картини стану хворого, наявних у нього симптомів, які є підозрою на COVID-19.


Загалом, за словами керівника ЦПМСД, цього понеділка бердичівські медики зробили 204 тестування, а у вівторок ця цифра зросла до 386.

Хворіють нині на коронавірусну інфекцію і діти, і дорослі. Крім того, поширеними також серед бердичівлян є ГРВІ і ГРИП.

На рахунок COVID-19, виходячи із клінічних проявів, домінує зараз штам «Омікрон».

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.