Понеділок, 15 Серпня

 • Dimpokrivli

                                                                                        Ми у  Facebook

Препарати для лікування та захисту печінки: як обрати з користю

22 лют. 2022

Від роботи печінки залежить стан багатьох інших органів, зокрема, травлення та кровотворення. Печінка відповідає за обмін речовин, роботу імунної системи, утворення життєво важливих вітамінів, мікроелементів та гормонів. Ризики пов’язані з тим, що печінка не дуже активно сигналізує про наявність проблем. Найчастіше захворювання проходять або без симптомів, або з відчуттям важкості, на яке не завжди звертають увагу. Коли біль відчутний або нав’язливий – це ознака гострого перебігу захворювання, і без втручання медиків тут не обійтися. Знання та досвід лікарів потрібні і для того, щоб призначити препарати для печінки у випадку профілактики. Самолікування є неефективним або призводить до загострення стану.

pechinka liky 1

Які функції виконує печінка

Найчастіше згадують про здатність печінки нейтралізувати токсини, які потрапляють до організму із зовнішнього середовища, найчастіше з їжею та ліками. Печінка не просто здатна очистити кров: частину токсинів вона перетворює на жовч, яка необхідна для розщеплення жирів у стравоході. Але детоксикація – лише одне з завдань печінки, вона виконує безліч інших функцій:

 • приймає участь в утворенні та зберіганні певних гормонів, вітамінів, мікроелементів: зокрема, завдяки печінці утворюється інсулін та виробляється глюкоза, джерело енергії для організму;

 • відповідає за процеси тромбоутворення при кровотечі, на ембріональній стадії грає роль органу кровотворення;

 • приймає участь в обмінах речовин: білків, жирів, вуглеводів, мінералів, води.

Без печінки життєдіяльність неможлива. Якщо орган втратив здатність виконувати свої функції, це неможливо компенсувати ані ліками, ані апаратними методами.

Якими причинами викликані захворювання печінки

Інколи до відмирання гепатоцитів – клітин, з яких складається орган – призводить час та нездоровий спосіб життя. Зловживання нездоровою їжею та алкоголем, паління, безсистемне харчування, стреси – все це прискорює руйнівні процеси. До списку інших причин захворювань потрапляють:

 • вірус гепатиту – за останнє десятиріччя кількість випадків захворювання гепатитом в в Україні зросла на 77%; вірус руйнує клітини та призводить до цирозу;

 • жирова дистрофія – захворювання, при якому у печінці накопичуються жирові клітини як наслідок порушень обміну речовин, ожиріння, цукрового діабету, гормональних збоїв;

 • алкогольна хвороба – вкрай небезпечний діагноз, який характеризується і жировою дистрофією, і цирозом одночасно.

Дія ліків спрямована на захист здорових гепатоцитів та знешкодження факторів, що руйнують печінку.

pechinka liky 2

Види ліків для печінки

Найбільш численну групу препаратів складають гепатопротектори – ліки для відновлення мембран гепатоцитів. Препарати зазвичай діють комплексно: впливають на стан клітин і одночасно покращують відтік жовчі, стимулюють процеси травлення, допомагають нейтралізувати та вивести токсини. Найчастіше в якості діючих речовин виступають фосфоліпіди та силімарин – суміш речовин, добутих з плодів розторопші. Також до ліків додаються вітаміни, амінокислоти. На детоксикацію спрямована дія ліків на основі тіосульфата натрію. Коли призначають препарати для тривалого лікування хронічних захворювань та виводу пацієнта з тяжких, запущених станів, рекомендують кардинально змінити спосіб харчування та позбутися шкідливих звичок, адже лише за цієї умови лікування буде ефективним.

Відео

bazar 800

 • asenposlugi1
 • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.