Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Первинна медицина в Бердичеві працює у штатному режимі

Незважаючи на воєнний стан, лікарі бердичівських амбулаторій Центру первинної медико-санітарної допомоги приймають пацієнтів за графіком.

 


Звичайно ж, черг зараз немає, але всі, хто приходить до будь-якої амбулаторії, отримує необхідну допомогу.

 


Як і раніше, дуже багато консультацій сімейні лікарі дають по телефону, відгукуючись на кожен дзвінок бердичівлян. Планові огляди дітей теж здійснюються, якщо мами їх приносять, хоча відчувається, що багато людей виїхало з міста.


За необхідності виписуються як електронні рецепти, які дистанційно передаються пацієнтам, так і вже трохи забуті, паперові. Адже зараз лікарі отримали дозвіл їх знову виписувати. На жаль, не всі ліки зараз є в аптеках міста, бо логістика поставок переорієнтувалась на потреби війни.


ПЛР-тести зараз в ПМСД не роблять, бо не працює обласний лабораторний центр, але амбулаторії забезпечені експрес-тестами, які, на жаль, в більшості випадків їх застосування показують наявність вірусу, про котрий з початком війни майже забули. Для лікування коронавірусу зараз є в наявності і БЕЗКОШТОВНО новітній зарубіжний препарат «Молнупіравір», який визнаний досить ефективним у багатьох країнах світу.


У вільний від прийому час медпрацівники амбулаторій теж підключаються до волонтерської діяльності. Вони роблять з тканини бинти, стерилізують, пакують та передають їх для потреб територіальної допомоги, купують для захисників необхідні речі, а дехто навіть поставив «на потік» в’язання шерстяних шкарпеток, як це робили раніше наші мами та бабусі.

PMSD1

PMSD2

PMSD3

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.