П'ятниця, 1 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

У бібліотеці бердичівлян навчають надавати невідкладну медичну допомогу

15 бер. 2022 РІО-Бердичів

Цей хлопець є студентом Бердичівського коледжу промисловості, економіки і права, але, окрім цього, вже чотири роки є волонтером загону швидкого реагування Червоного Хреста. А цю дівчину усі знають як персонального фітнес-тренера, яка у силу своєї професії знає, що таке домедична допомога і як її надавати, а нині, у ці нелегкі часи, вона також долучилася до лав волонтерів.

І Владислав, і Тетяна своїми знаннями діляться з усіма, хто хоче або нагадати, якщо забули, або навчитися, якщо не вміли, як надати невідкладну медичну допомогу людині. Адже така, якщо своєчасно зреагувати і провести усі потрібні маніпуляції, може врятувати життя людині до приїзду лікарів швидкої допомоги.


Зрозуміло, що найголовніша допомога – це лікарська у комплексі з відповідним медичним обладнанням, і звичайна людина її аж ніяк не замінить. Проте є можливість зробити так, аби потерпілий дочекався лікарської допомоги. Хоча, як зазначили самі волонтери, потрібно розуміти, що, можливо, не вдасться врятувати, і не завжди це виходить навіть у тих, хто вміє і хто навчає цьому інших, як і у медиків.


Бажаючих послухати ці курси, організовані у Публічній бібліотеці з філіями, поповнити свої знання виявилось немало. Найперше волонтери розповіли про серцево-легеневу реанімацію, ознаки клінічної смерті і як потрібно діяти в такій ситуації, продемонструвавши це наглядно на манекені. Далі всі гуртом називали і розглядали види кровотеч, переломів, опіків. Владислав і Тетяна показували, як накладати джгута, бандаж, шину і як це робити правильно.


Без перебільшення, півтори години промайнули дуже швидко, але за цей час вдалося дізнатися багато важливого, корисного та життєво необхідного. Кожен з присутніх за бажанням мав змогу сам попробувати провести серцево-легеневу реанімацію та задати додаткові запитання і подякувати волонтерам за те, що вони роблять гарну і потрібну справу.


Насамкінець усі зробили спільне фото на пам’ять. Такі курси у Публічній бібліотеці будуть проходити через день о 15-й годині, тому ті, хто не зміг раніше завітати, але дуже хоче, має змогу прийти і дізнатися, як надавати невідкладну медичну допомогу у різних ситуаціях.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

nevidkladna dopomoga1

nevidkladna dopomoga2

nevidkladna dopomoga3

nevidkladna dopomoga4

nevidkladna dopomoga5

nevidkladna dopomoga6

nevidkladna dopomoga7

nevidkladna dopomoga8

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.