Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Госпіталь Бердичева потрапив у безвихідну ситуацію

Про це розповів на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради медичний директор КНП «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради» Олександр Стоцький. Він доповідав по проєкту рішення «Про Програму сприяння фізичній, медичній, психологічній реабілітації та лікуванню захисників України на 2022 рік».

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Було зазначено, що з перших днів широкомасштабного вторгнення росії в Україну госпіталь долучився до повноцінного надання високоспеціалізованої допомоги усім пораненим і хворим військовослужбовцям. Таких, яким, за словами Олександра Стоцького, з березня місяця було близько 700.


Наказ про залучення для надання такої допомоги цивільних медичних закладів, яким є наш госпіталь, Міністерство оборони видало, але про фінансову підтримку, на жаль, забуло. До війни госпіталь працював фактично відповідно до Постанови Кабміну, якою було передбачено норми на харчування і медикаменти у сумі 55 і 65 гривень відповідно на добу. Враховуючи інфляцію ці суми нині вже змінилися і стали 107 гривень на медикаменти і 92 гривні на харчування на добу. У Збройних силах України норма зовсім інша: 155 гривень на добу виділяють лише на харчування на одного військовослужбовця. Тому виходить дуже велика різниця для військових, котрі знаходяться у військових госпіталях, і для тих, хто знаходиться у нашому цивільному госпіталі.


Доповідач додав, що як би адміністрація не старалася залучати позабюджетні кошти, а це спонсорська допомога, їх не вистачає для покриття витрат. Єдиним джерелом фінансування госпіталю є Національна служба здоров’я, яка нараховує плату за кількість зареєстрованих випадків і ця плата здійснюється за попередньо надані послуги. Нині госпіталь фактично отримує плату за попередній період. У зв’язку з тим, що це був ковідний рік і пацієнтів було небагато, відповідно, кошти там невеликі і заклад з дуже великою потугою закриває лише питання фінансування заробітної плати.


Тому Олександр медичний директор госпіталю наголосив, що у такій безвихідній ситуації були звернення і до Верховної Ради України до депутатів з метою ініціювання питання про збільшення фінансування, і в тому числі була ініційована Програма сприяння фізичній, медичній, психологічній реабілітації та лікуванню захисників України на 2022 рік. Госпіталь звернувся до міської ради і сподівається на підтримку і на виділення коштів.


Міський голова Сергій Орлюк вказав на те, що міська рада завжди допомагала військовим частинам, а от госпіталю такої допомоги не надавалося, адже не було необхідності у плані забезпечення і не було можливості, адже заклад підпорядковується обласній раді. Тепер же потрібно підтримати фінансово, тому і затверджується відповідна для цього програм.

gospital 1

gospital 2

gospital 3

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.