Вівторок, 27 Вересня

Здати кров у Бердичеві прийшли і містяни, і переселенці. Фото

Доброю традицією стає приїзд до Бердичева Житомирського обласного центру крові. Адже бажаючих здати життєво необхідну рідину і тим самим допомогти тим, хто цього потребує, щоразу приходить дуже багато. Більше того, кількість таких донорів виходить ще й понаднормово, тому всіх не встигають прийняти. Їх записують до резервного списку, щоб людина могла здати кров наступного разу по приїзду фахівців центру або ж безпосередньо у Житомирі, якщо є така можливість.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Сьогодні ситуація у ДЮСШ ім. В.О. Лонського була саме такою. Адже лишень за дві години роботи виїзної форми заготівлі крові участь взяли більш ніж 60 осіб, а ще чимала черга розташувалася в коридорі.
Як зазначила завідуюча відділу крові КНП «Житомирський обласний центр крові» Алла Котюк, бердичівляни щоразу активно відгукуються і приходять здавати кров, що неабияк радує. Сьогодні було заплановано до 13-ї години прийняти 100 осіб, максимум – 120, але зрозуміло, що бажаючих, традиційно, більше. Потреб у конкретній групі крові, як це було минулого разу, наразі немає, бо центр забезпечений нею повністю. Причиною достатньої кількості є досить велика активність донорів і фахівці кожного четверга здійснюють виїзди по громадам і також приймають донорів в обласному центрі.


Вражена активністю людей у нашому місті і менеджер зі зв’язків з громадськістю Житомирського обласного центру крові Ксенія Остріцька. Кожного четверга здійснюється виїзди у громади області, яких нараховується 66, і Бердичів у цьому списку також є. Загалом під час війни люди дуже згуртувалися і донорів стає в рази більше. Лише за кілька днів війни центр поповнився місячною нормою крові. У Бердичеві ще до повномасштабного вторгнення росії кількість донорів була велика і сьогодні ця кількість не є меншою.


Сьогодні до ДЮСШ завітали працівники міської ради, освітяни, рятувальники, військовослужбовці – люди різних професій і вікових категорій. Серед донорів були і переселенці, які також долучилися до гарної справи. Серед них і В’ячеслав, який разом із родиною приїхав до нашого міста з Харківщини. Кількість відміток у картці обліку донора України вражає – ще кілька і чоловік стане почесним донором. Каже, що почалося все з того, що потрібно було здавати кров при народженні дітей. Потім була надзвичайна ситуація і вирішив допомогти, а далі вже на постійній основі став у лави донорів. Перший запис про здачу крові датується 2007 роком і на цьому чоловік не збирається зупинятись, адже якщо є можливість допомогти людям, то це потрібно робити. Аби ж то, додає, це повноцінно цінувалося на державному рівні...


Працівниця дитячо-юнацької спортивної школи, у якій і проходила виїзна форма заготівлі крові, Ірина також сьогодні здавала кров. Розповіла, що це не перше її донорство, але великою кількістю похвалитися ще не може. На запитання, чи буде в подальшому брати участь у такій важливій справі, відповідає, що не знає. Однак з упевненістю жінка зазначає, що у разі потреби крові військовослужбовцям без вагань зголоситься допомогти.


Незважаючи на велику кількість охочих працівники обласного центру крові оперативно реєстрували людей, проводили за бажанням дослідження, детально розпитували, чи не вживав донор заборонену їжу, алкоголь або медичні препарати. Адже не всяка кров підходить, тому її ретельно перевіряють. Перед здачею донори пили солодкий чай з печиво, а потім зручно вмощувалися на кушетку та з позивними емоціями і гарним настроєм робили внесок у збереження чийогось життя та покращували своє здоров’я.

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

ДЮСШ_Донори

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.