Вівторок, 4 Жовтня

Лікування захворювань порожнини рота

Здоров’я зубів та порожнини рота є важливою частиною вашого загального здоров’я і благополуччя. Погана гігієна порожнини рота може призвести до карієсу та захворювань ясен, а також пов’язують із захворюваннями серця, раком та діабетом.

Підтримка здоров’я зубів та ясен – це обов’язок усього життя. Чим раніше ви навчитеся належним звичкам гігієни порожнини рота — таким як чистка зубів, використання зубної нитки та обмеження споживання цукру — тим легше буде уникнути дорогих стоматологічних процедур та довгострокових проблем зі здоров’ям.

Не слід чекати, поки у вас з’являться симптоми, щоб відвідати свого стоматолога. Регулярні огляди у спеціаліста двічі на рік зазвичай дають змогу виявити проблему ще до того, як ви помітите будь-які симптоми.

Обов‘язковою профілактичною процедурою є професійне чищення зубів дві чи на рік.
Професійне очищення може позбавити вас від будь-якого нальоту, який складно прибрати під час чищення чи використання зубної нитки, а також видалить зубний камінь. Ці чистки зазвичай виконує стоматолог-гігієніст.

Глибоке очищення видаляє зубний камінь зверху та знизу лінії ясен, до якого неможливо дістатися під час звичайного чищення.

likuvannya stomatolog 1

Після чищення зубів ваш стоматолог може застосувати фтор для лікування карієсу. Фтор є природним мінералом. Це може допомогти зміцнити емаль ваших зубів та зробити їх більш стійкими до бактерій і кислот.

Якщо у вас є ознаки інфекції ясен або абсцес зуба, який поширився на інші зуби або вашу щелепу, стоматолог може призначити антибіотики, щоб допомогти позбутися інфекції. Препарат може бути у формі ополіскувача для рота, гелю, пероральної таблетки або капсули. Місцевий антибіотичний гель можна також наносити на зуби або ясна під час хірургічних процедур.

Ще одним попереджувальним заходом лікування захворювань порожнини рота ж зубні герметики. Це тонкі захисні покриття, які наносяться на задні зуби або моляри, щоб запобігти карієсу. Ваш стоматолог може порекомендувати герметик для ваших дітей, як тільки у них з’являться перші моляри, приблизно у шість років, та знову, коли у них з’явиться другий набір молярів приблизно у 12 років. Герметики легко накладаються та абсолютно безболісні.

Пробіотики здебільшого відомі своєю роллю для здоров’я травлення, але нові дослідження показали, що здорові бактерії можуть бути корисними для ваших зубів і ясен.

Було показано, що пробіотики запобігають утворенню зубного нальоту та лікують неприємний запах з рота. Вони також допомагають запобігти раку порожнини рота та зменшити запалення від захворювань ясен.

Хоча для підтвердження їх ефективності ще потрібні великі клінічні випробування, результати на сьогоднішній день є багатообіцяючими. Ви можете приймати пробіотичні добавки або їсти продукти з високим вмістом корисних бактерій, наприклад, йогурт чи кефір.

Операції на порожнині рота зазвичай проводяться для лікування більш серйозних випадків захворювань пародонту. Деякі стоматологічні операції також можуть бути виконані, щоб замінити або виправити відсутні або зламані зуби.

likuvannya stomatolog 2

1. Кісткова пластика

Кісткова пластика необхідна, коли захворювання ясен призводить до пошкодження кістки, що оточує корінь зуба. Стоматолог замінює пошкоджену кістку на трансплантат, який можна зробити з власної кістки, синтетичної кістки або донорської кістки.

2. Трансплантати м’яких тканин

Для лікування відступаючих ясен використовується трансплантат м’яких тканин. Стоматолог видалить невеликий шматочок серветки з вашого рота або використовує донорську серветку та прикріпить її до відсутніх ділянок ваших ясен.

3. Видалення зуба

Якщо ваш стоматолог не може врятувати ваш зуб за допомогою кореневого каналу або іншої операції, швидше за все, зуб доведеться видалити.

Гарне здоров’я порожнини рота зводиться до хорошого загального здоров’я та здорового глузду. Найкращі способи запобігти проблемам зі здоров’ям порожнини рота:

  • чистити зуби пастою з вмістом фтору принаймні двічі на день;
  • користуватися зубною ниткою принаймні один раз на день (одна з найбільш корисних речей, які ви можете зробити, щоб запобігти захворюванням у вашій ротовій порожнині);
  • не забувати про професійне чищення двічі на рік;
  • уникати тютюнових виробів;
  • дотримуватись дієти з високим вмістом клітковини, низьким вмістом жирів та цукру, яка включає велику кількість фруктів і овочів;
  • обмежити солодкі закуски та напої.
Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Ольга Каткова

Адміністратор сайту "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.