Понеділок, 3 Жовтня

Види протезування колінного суглоба

19 лип. 2022

Ендопротезування колінного суглоба - повноцінна хірургічна операція, в ході якої пацієнту змінюють зношені або деформовані частини суглоба на сучасні протези. Штучний колінний суглоб допомагає відновити функцію опорно-рухового апарату, повернувши пацієнтові свободу руху. Операція затребувана та популярна, особливо серед людей похилого віку.

Сьогодні йтиметься про види протезування колінного суглоба. Також торкнемося теми особливостей конструкції сучасного ендопротезу. Детальну інформацію по темі можете отримати за посиланням https://medicalplaza.ua/content/endoprotezirovanie-kolennogo-sustava

протезування колінного суглоба

З чого складається сучасний ендопротез

Конструкція ендопротезу колінного суглоба складається з чотирьох частин:

 1. Стегнова частина протеза. Являє собою напівсферичний металевий виріб, що повторює форму головки стегнової кістки.
 2. Великогомілкова частина ендопротезу – металева «платформа», яка кріпиться на верхню частину великогомілкової кістки. Для надійної фіксації «платформи» використовується «шип», який кріпиться всередину великогомілкової кістки.
 3. Накладка на металеву платформу, яка виконує функцію меніска. Найчастіше накладка виготовляється з якісного поліетилену, який не вступає в реакцію з хімічними сполуками, солями та кислотами.
 4. Штучні колінні філіжанки. Друга частина протеза, яка допомагає фіксувати і регулювати рух стегнової і великогомілкової головок.

Штучний ендопротез є досить точною механічною копією природного суглоба. Протези виготовляються з високоякісних матеріалів, що допомагає знизити можливі ускладнення у післяопераційний період (відторгнення, запальні процеси, швидке зношування поліетиленової вкладки тощо)

Види ендопротезування

Необхідність заміни природного суглоба на ендопротез виникає внаслідок дегенеративних захворювань (ревматоїдний артрит, артроз, аваскулярний некроз, онкологія тощо) або травм колінного суглоба різного ступеня важкості. При вивченні анамнезу пацієнта хірург обирає один із двох видів ендопротезування. Це:

 1. Часткове або однолужне ендопротезування.
 2. Тотальне протезування колінного суглоба.

При частковому (односторонньому) протезуванні замінюють лише частину головки стегнової кістки у місці, де пошкоджено хрящову тканину. Також замінюють частину меніска (медіальний чи латеральний меніск). Операція по частковій заміні колінного суглоба зазвичай призначається при середніх травмах коліна.

Тотальне ендопротезування - повноцінна заміна зношених або деформованих елементів на сучасні протези. Також важливо уточнити, що при тотальному ендопротезуванні використовуються два види протезів:

 1. Двосторонній ковзний протез.
 2. Ендопротез з осьовою стабілізацією.

Також враховується спосіб фіксації протезу. Виділяють три варіанти: цементна фіксація (використовується спеціальний клей), безцементна (фіксація за рахунок особливої будови протеза) та змішана. Який варіант вибрати, визначає хірург після досконалого вивчення історії хвороби пацієнта та результатів діагностичних процедур (УЗД, рентгенографія, МРТ тощо).

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

 • asenposlugi1
 • pamyat
 • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.