Вівторок, 4 Жовтня

14 тиждень вагітності: на що звертати увагу майбутній мамі у цей період

29 лип. 2022 Власкор

Вагітність – особливий період у житті кожної жінки. Чи свого первістка чекає мама, чи вже не вперше готується до батьківства, ті відчуття, коли під серцем носиш нове життя завжди будуть особливими і незабутніми.
Підготовка до появи на світ дитини у жінок проходить по-різному. Комусь вагітність дається не просто, хтось усі 9 місяців відчуває себе чудово. Кожен період особливий, має свої характеристики і цікаві факти, про які варто знати усім, хто при надії. Одним із самих безпечних у виношуванні дитини лікарі називають другий триместр. Про його початок, як самий комфортний і спокійний стан мами і її малятка - про 14 тиждень вагітності - вважаємо за потрібне розповісти про нього детальніше.

Зміни в організмі майбутньої мами на 14 тижні вагітності

vagitna1Жінка до початку третього триместру адаптується до нового для неї стану, організм підлаштовується під потреби не тільки матері, а й плоду. Зміни у фігурі стають помітними живіт росте та округлюється, кількість крові збільшується і майбутня мама додає у вазі. Покращується настрій – найбільш стресовий час, пов’язаний зі страхом зриву вагітності, як правило, позаду, тож можна розслабитись.

Починають цікавити речі, які досі були їй байдужими: з’являються прагнення облаштувати дім до потреб дитини, стає цікавим перегляд каталогів дитячого одягу та речей для малюка, іграшок, підбір варіантів імені. На 14-й тиждень часто лікарі призначають пацієнткам планове УЗД, на якому можна дізнатись не лише про розвиток плоду та відповідність заявленим нормам на даний період, а й стать малюка.

Дитина розвивається і організм мами «ділиться» із нею усіма поживним речовинами. Тому у жінки можуть з’являтися ознаки авітамінозу. Частіше всього бракне вітаміну А та С. Це проявляється у сухому волоссі, шкірі, кровоточивості ясен. Якщо ці симптоми виникають не варто лякатись, але потрібно обов’язково сказати про них лікарю для призначення спеціальних препаратів для вагітних. Самостійно призначати їх або радитись щодо прийому з фармацевтами в аптеці не можна!

Кожен організм індивідуальний і тільки лікар, зваживши всі «за» і «проти», непереносимість жінкою окремих компонентів та інших супутніх факторів має призначати вітаміни для майбутньої мами. Інакше є ризик нанесення шкоди плоду. Без пігулок та дієтичних добавок скоригувати ситуацію варто повноцінним корисним збалансованим харчуванням та правильним режимом дня.

Дитина на 14 тижні вагітності: розвиток плоду та обов’язкова діагностика

vagitna2Малюк на 14 тижні близько 8-10 см на зріст. Його вага в середньому сягає 40 грамів. Вчені запевняють, що дитина чує голос матері і відрізняє його від інших, просто поки відчутних для мами ворушінь не робить.

Риси обличчя стають чіткішими:

  • стають «на місце» вуха;
  • очі зближуються;
  • вимальовується підборіддя;
  • шия трохи витягується;
  • формується волосся.

На такому терміні вже реально визначити групу крові дитини та за допомогою стетоскопу почути її серцебиття. Внутрішні органи постійно розвиваються, зокрема легені, діафрагма, щелепа. Статеві - до цього часу вже сформовані - під час діагностики лікар вже може напевно сказати, ким поповниться родина – хлопчиком чи дівчинкою. Нехтувати УЗД не слід! Якщо мама не хоче знати стать дитини може сказати про це перед скринінгом, але діагностика має бути проведена.

Це допоможе вчасно виявити проблему, попередити можливі вади розвитку або просто заспокоїти себе – з малюком все гаразд.

Раціон майбутньої мами: за двох чи за себе?

vagitna3Думки щодо харчування вагітної часто дуже суперечливі. «Бувалі» мами, перебіг виношування дитини у яких пройшов гладко, радять вживати усе, що хочеться. Це неправильно. Надлишок копченого, смаженого, жирного може нашкодити і викликати проблеми зі здоров’ям.

Те, що потрібно їсти «за двох» - непідтверджений міф. Переїдати не слід, інакше і виносити дитину буде важче фізично, і народити, і позбутися зайвих кілограмів після пологів.

Ідеально споживати білок, складні вуглеводи, клітковину. Їжа має бути свіжою, продукти – якісними. Бажано обмежити себе у споживанні мучного та солодкого, користі від яких не буде. Якщо їсти хліб та солодощі, то робити це помірно, з розумом. 

Якщо дотримуватись цих простих порад, вагітність перебігатиме приємно і легко. Стан здоров’я матері і плоду буде добрим, це гарно позначиться і на емоційному фоні також, а він є надважливим для майбутньої мами. Тільки позитив та приємне хвилююче відчуття від передчуття скорої зустрічі із найважливішою людиною в своєму житті.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.