Вівторок, 4 Жовтня

Бойовий медик із США на Бердичівщині долучився до тренігу з медичної допомоги

В умовах повномасштабної війни особливо цінними є знання та навички, які допомагають зберегти життя.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Як діяти у надзвичайних ситуаціях та допомогти потерпілим, навчали працівників Швайківської сільської ради бойовий медики із Сполучених Штатів Америки Джеймс Вайлі, випускник Бердичівського медичного фахового коледжу Роман Семенюк та волонтер Олександра Качур. Разом вони представляють Центральний гуманітарний штаб Бердичева, за сприяння якого проходять тренінги з надання домедичної допомоги, що збирають небайдужих та активних слухачів.

У Швайківську громаду волонтери прибули на запрошення голови громади Габріела Мкртчяна та начальника відділу освіти, молоді та спорту Жанни Карпенко. Учасниками тренінгу стали працівники закладів освіти, медицини та культури.

«MARCH» - послідовний перелік найважливіших дій щодо допомоги постраждалим, принципи якого розкрили волонтери. Джеймс Вайлі наголосив, що даний алгоритм побудований на підтримці життєво важливих функцій організму, як дихання та кровообіг. Що стосується кровообігу, то зупинка кровотечі – одне з першочергових завдань при пораненні. При цьому важливо правильно, якісно та ефективно використовувати турнікети та джгути. Як це робити, волонтери продемонстрували.

А тепер більш детально про «MARCH» . Алгоритм містить послідовні пункти, серед яких: Massive bleeding (масивна кровотеча) – зупинка кровотечі, що загрожує життю; Airways (дихальні шляхи) – забезпечення прохідності дихальних шляхів; Respiration (дихання) – закриття всіх закритих ран грудної клітки; Circulation (циркуляція) – повний огляд пораненого, зупинка кровотеч, діагностика шоку; Head injury / Hypothermia (черепно-мозкова травма/гіпотермія) – виявлення травми голови/запобігання переохолоджень. Волонтери не лише розповідали про даний алгоритм, а й показували, як правильно втілювати в життя основні його принципи.

Від теорії до практики. Кожен з учасників тренінгу закріпив навички накладання турнікетів на кінцівки, тренуючись зупиняти кровотечу собі та своєму сусіду. Окрім зупинки кровотечі присутні зуміли на практиці застосувати даний алгоритм, допомагаючи «уявному» постраждалому. Алгоритм навчає надати допомогу до приїзду медиків та зберегти людські життя.

Знання, що рятують життя - саме так можна охарактеризувати інформацію, яку отримали учасники тренінгу. «Цікаво, корисно та практично – дякуємо за знання та практичні навички. Сподіваємось, що вони нам не знадобляться у житті, але ми живемо у час війни, тож знати принципи надання домедичної допомоги необхідно кожному», - наголосила начальниця відділу освіти, молоді та спорту Жанна Карпенко.

За матеріалами офіційного сайту Швайківської громади

 medik1

 medik2

 medik3

 medik4

 medik5

 medik6

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.