Четвер, 1 Червня

Чи вистачить в Бердичеві йоду?

Два дні тому офіційні сайти Бердичівської міської ради та районної адміністрації синхронно оприлюднили пам’ятку Міністерства охорони здоров’я щодо йодної профілактики в разі радіаційної аварії.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

До цього, напевно, спонукали дії російських окупантів, які намагаються створити на Запорізькій АЕС небезпечний інцидент, який здатен викликати радіаційне зараження місцевості.

Але, мабуть, ніхто в Бердичеві толком і не читав цю Пам’ятку, бо там було написано: «Держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей». Та скільки таких таблеток отримав Бердичів, і хто ними розпоряджається , дізнатись виявилось дуже не просто.

В райадміністрації (у відділі, який відповідає за інформацію) нічого про це не знали, в міському відділі надзвичайних ситуацій сказали, що це не їхня «парафія», міський відділ охорони здоров’я сам пішов на лікарняний, і лише керівники лікарняних установ міста, а згодом і профільна заступниця міського голови роз’яснили ситуацію.

Таблетки йодиду калію надійшли в Бердичів з обласного управління охорони здоров’я до лікарських закладів у такій кількості: центр ПСМД – 1500 доз з малим терміном зберігання, та 5500 доз з великим терміном зберігання, міська лікарня – 1800 доз з великим терміном зберігання.

Як пояснила керівник центру ПМСД, наперед таблетки людям не роздавали, щоб не було паніки, але в разі необхідності їх видача буде швидко організована.

А деякі приватні лікарі ФОПи, які теж отримали такі таблетки централізовано, вже роздають їх своїм задекларованим пацієнтам, роз’яснюючи порядок їх застосування.

Центри ПМСД сльських та селищної громад теж отримували заздалегідь ці таблетки, але вияснити в якій кількості, поки що не вдалося. Натомість, бердичівляни активно купують в міських аптеках йодовмісні препарати, запасаючись ними про всяк випадок.

Якщо зауважити, що прийом йодиду калію не рекомендується людям старше сорока років, то молодших бердичівлян в місті може бути близько 30 – 40 тисяч. І виходячи з цих цифр, навряд чи відповідь на питання, винесене в заголовок замітки, буде позитивною.

 yod1

 yod2

 yod3

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.