П'ятниця, 22 Вересня

Бердичівляни можуть отримати базовий курс імунізації і бустерну дозу від COVID-19

Відділ охорони здоров’я Бердичева нагадує жителям громади про те, що не за горами епідемічний сезон і що COVID-19 ніде не подівся.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Аби убезпечити себе та своїх близьких від коронавірусної інфекції та можливих ускладнень хвороби, бердичівляни можуть зробити бустерне щеплення. Це стосується тих громадян, котрі більше 6 місяців тому отримали базовий курс вакцинації від COVID-19.


Бажаючі, кому за 60 років, можуть зробити другу бустерну дозу, якщо минуло 4 місяці з моменту введення першої такої дози. Також другу бестерну дозу дозволено робити людям віком від 18- до 59 років, які мають хронічні хвороби.


У тих бердичівлян, котрі не отримали базовий курс імунізації двома дозами вакцини, є можливість зробити щеплення вакцинами, наявними в Україні, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech чи отримати одну дозу щеплення вакциною Janssen (Jcovden). На рахунок наявності вакцини потрібно консультуватися з сімейним лікарем.


Щепитися від коронавірусної інфекції за бажанням можуть і діти віком від 12 років двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech.


У Бердичеві працюють наступні пункти щеплень:


АЗПСМ N 2 (вул. Бистрицька, 23) з 09.00 до 13.00 з понеділка по п‘ятницю
АЗПСМ N 4( вул. Червона, 14) з 09.00 до 13.00 з понеділка по п‘ятницю
АЗПСМ N 6 (вул. Житомирська, 44/2, каб. 17а) з 09.00 до 16.00 з понеділка по п‘ятницю.


Медичні огляди та дослідження перед вакцинацією проводити не потрібно. Наступне щеплення, якщо ви пропустили назначену дату, потрібно зробити якомога швидше. Існує ряд протипоказань до проведення вакцинації: алергічна реакція на попередню дозу вакцини, гіперчутливість до одного із компонентів вакцини та гостре захворювання, що супроводжується температурою тіла вище 38,5 градусів.


Після отримання щеплення можливі реакції на вакцину у вигляді почервоніння, болі та набряку місця уколу, лихоманки чи ознобу, головного болю, болю і м’язах чи суглобах, втомлюваності, нудоти, безсоння. Лікарі зазначають, що ці реакції є нормальними і минають за кілька днів. Можна звернутися до свого сімейного лікаря або терапевта за рекомендаціями.

 

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.