Субота, 1 Квітня

Бердичівську районну лікарню таки приєднають до міської?

Про це йшлося вчора на нараді в кабінеті голови районної адміністрації. Журналістів навіть на ширші зібрання в район вже давно не запрошують, тож доводиться дізнаватись, про що говорилось на нараді, між рядків офіційного повідомлення та спілкуючись з учасниками постфактум.

 


Оскільки місцеві «очільники» не можуть вже кілька років поділити між собою права і обов’язки по утриманню колишньої районної лікарні, де зараз шалені борги по зарплаті, закрита на замок котельня і запас дров лише на тиждень, то вирішувати проблему приїхала заступниця голови обладміністрації Наталя Остапченко та керівниця обласного управління охорони здоров’я Світлана Мошківська.

 

Адже згідно з подальшою реформою медичної галузі в масштабах держави та переходом до кластерного принципу формування госпітальних округів, місця для нашої районки там немає.

На нараді констатували, що борги по зарплаті розміром 650 тисяч гривень (станом на зараз) виникли через те, що до лікарів районної лікарні мало звертаються пацієнти, бо в міській лікарні є подібні спеціалісти і, відповідно, мало коштів від НСЗУ приходить до закладу.

Так, наступного року, замість 30 мільйонів гривень (вони були надані за результатами позаминулого року), надійде лише 40%, тобто близько 12 мільйонів. І таких коштів точно не вистачить закладу. Громади-засновниці лікарні (Гришковецька, Райгородоцька, Семенівська і Швайківська) не зможуть додати коштів, бо в них їх стільки не буде, та й по законодавству вони можуть їх надавати лише на енергоносії, а не на зарплату лікарям та персоналу.

І якщо голови деяких з них (а на нараді були присутні керівники всіх чотирьох громад) відразу сказали, що вони не проти приєднання лікарні до міста, то очільник Райгородоцької громади не погоджувався, що 4 га землі та об’єкти загальною вартістю (за експертною оцінкою) близько 70 млн гривень просто так перейдуть в міську громаду.

Натомість гості з області наголошували, що потрібно думати про людей, про лікарів, про збереження закладу, а не про землю чи стіни.

В результаті наради ні до чого не домовились, лише констатували, що рішення потрібно прийняти до кінця року.

На сьогодні в районній лікарні призначені збори колективу, і про що там буде йти мова ми теж спробуємо розповісти.

rayonka1

rayonka2

rayonka3

rayonka4

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.