Неділя, 5 Лютого

Житомирські журналісти приїхали комунікувати в Бердичеві міську та районну влади. ВІДЕО

Сьогодні вранці знімальна група обласного телебачення приїхала у Бердичів, щоб зробити репортаж про районну лікарню та перспективи її розвитку.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Але крім спілкування з очільниками району та засновниками лікарні, журналісти прийшли і до міського голови Бердичева, щоб почути його думку щодо можливого об’єднання медичних закладів.

Ні керівник «районки», ні представники засновників, ні керівництво районної адміністрації до цього на таку тему з керівництвом міста досі не спілкувалися, хоча й бачилися на останній нараді щодо відновлення блок-постів у кабінеті голови РВА.

Після спілкування з обласними журналістами, міський голова Сергій Орлюк та начальник міського відділу охорони здоров’я Валентина Остапюк поділились своїми міркуваннями і з місцевою пресою.

До речі, вони сказали, що про ситуацію в районній лікарні дізнались лише з наших публікацій. Жодного офіційного чи неофіційного звернення до них не було, і навіть у розмовах ніхто про це не питав.

Так, в 2020 році, коли завершалась децентралізація, та, згідно із законодавством, лікарні мали б перейти у власність громади, на території якої вони знаходяться, місто вивчало можливості і перспективи злиття районної та міської лікарень.

Тоді були проблеми з лікуванням хворих на ковід, і, як гарна можливість, вивчалось перенесення інфекційного відділення на територію «районки», щоб ізолювати його навіть територіально від інших відділень.

Потім громади залишили лікарню собі, і до прорахунку інших перспектив не приступали. Станом на зараз інші виклики, війна, поранені, велика необхідність у реабілітаційних послугах, і для цього теж дуже підійшли б можливості районної лікарні. Це серйозний пакет медичних послуг, великі гроші, яких би вистачило на утримання.

Але про все це можна говорити лише після того, як засновники «районки» приймуть відповідні рішення. Сьогодні нічого не можна говорити про інші пакети, адже потрібно знати внутрішню ситуацію в лікарні, наявність необхідних приміщень і наявність кваліфікованих лікарів.

І щодо медиків. Попередньо можна спрогнозувати, що у разі об’єднання медичних закладів можуть бути скорочені якісь адміністративні чи бухгалтерські посади, але аж ніяк не лікарі. Тим більше, що багато спеціалістів мають досвід роботи і в міській лікарні, і в районній, і приватних медичних закладах.

Отже, висновок такий: розуміння є, перспективи є, комунікації – немає. І якщо журналісти можуть посприяти їй (заочній чи очній), ми теж залюбки цьому допоможемо.

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.