Субота, 4 Лютого

В Бердичівській районній лікарні закінчуються дрова і кочегари

Зовсім нещодавно ми робили репортаж зі зборів у районній лікарні, на яких голови двох громад, котрі не погоджуються дозволити їй об’єднатись з міською лікарнею, били себе в груди, що знайдуть для лікарні і гроші, і дрова.

 

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Тоді лікарям та медперсоналу говорили, що провели тендер на постачання дров і ось-ось ними має бути завалено весь майданчик біля котельні. Ось-ось пройшло, а дров так і немає, тому й прийшов час розповісти детальніше про цей тендер.

Щоб зрозуміти всі його перипетії, довелось провести ряд зустрічей і в лікарні, і в адміністрації, і в держлісгоспі. І оскільки розповідають ці історію скрізь по-різному, то доведеться публікувати всі точки зору.

Отже, здогадуючись, що зима все-таки настане, керівництво лікарні заздалегідь, ще в червні, почало займатись питаннями заготівлі дров (бо від газу котельня лікарні вже давно відрізана). Орієнтовно прикинули витратити на це (вийшло півтора мільйона гривень) і оголосили відповідний тендер на постачання дров твердої породи.

Держлісгосп взяв участь в тендері, таких дров влітку в них було багато, тож вони, трохи знизивши ціну, хоча й не настільки, як другий учасник ФОП Баренко, все ж були визнані переможцями тендеру. І відразу почали завозити дрова до лікарні. Але згодом цей тендер було відмінено. Версії, чому саме так сталось, розходяться. Лісгосп каже, що не розуміє причини відміни, напевно, перейшли комусь дорогу, а в лікарні кажуть, що лісгосп не той електронний підпис завантажив до документів.

Потім почався ажіотаж на дрова, населення почало їх скупати у лісгоспу шаленими темпами, і стільки деревини твердих порід вже не було в наявності. Тому другий тендер, вже в серпні, оголосили наполовину на дрова твердих порід, і на дрова м’яких.

Держлісгосп в ході аукціону 6 вересня значно понизив ціну (з 1,5 млн. до 1,089 млн.), але, зрештою, 20 вересня, ця ціна була відхилена, і переможцем виявився ФОП Луговий з початковою ціною 1,5 мільйона. Кажуть, що два підприємця спеціально зайшли на аукціон, один зменшував ціну (навіть не надавши весь пакет документів), і привів лісгосп до неприйнятної пропозиції, а другий просто тримав первинну ціну. Саме про угоду з цим підприємцем і розповідав Максим Самчик у лікарні 25 жовтня.

Похідною проблемою цих тендерів стала необхідність розрахуватись за вже привезені лісгоспом дрова, але після тривалих перемовин лікарня все ж оплатила за них в розмірі 33 тисячі гривень 2 листопада. І саме цими дровами опалювали котельню перший тиждень опалювального сезону.

На початку листопада вони закінчились, але саме тоді до котельні привезли першу партію дров по останньому тендеру. Хто саме привіз і звідки, на жаль, не вдалось дізнатись. Чи це були дрова з Старокостянтинівського району, як було зазначено в тендерних документах, чи з якихось посадок в Райгородоцькій ОТГ, як про це писали в соцмережах - невідомо.

Дрова ці спалили буквально за тиждень, і вчора - в неділю 13 листопада - кочегар допилював останні колоди з цієї партії дров. На запитання журналіста, він відповідав скупо і майже без матів, але запевнив, що це останні дрова і його останній день на цій роботі. Він тут працював з 2016 року, коли тільки перейшли на опалювання дровами, зірвав собі диски і шлунок, адже раніше взагалі доводилось колоди на спині носити за півсотні метрів, а тачка, яку потім купили, вже теж давно розвалюється і пилку доводиться раз-по-раз ремонтувати.

Сьогодні біля райлікарні я не був, і якщо привезли туди хоч машину дров, то це добре, і, може, вони продовжать тепло в палатах та кабінетах ще на кілька днів, але назвати це прогнозованим і стабільним забезпеченням навряд чи можна.

І навряд чи чергові збори зможуть цю проблему вирішити. Засновникам (головам чотирьох ОТГ) потрібно врешті-решт признатись, що утримувати районну лікарню вони не можуть і приступити до цивілізованих перемовин про її об’єднання з міською.

drova3

drova4

drova1

drova2

21 жовтня:

drova5

drova6

10 листопада:

drova7

13 листопада:

drova8

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.