Субота, 4 Лютого

Як вирахувати овуляцію

17 лист. 2022

Планування дитини потребує серйозного підходу обох батьків. Сучасні гінекологи рекомендують попередньо пройти медичний огляд, здати аналізи, за потребою скоригувати харчування та пропити спеціальні вітамінні комплекси. Після цього можна розпочинати безпосередньо планування зачаття, яке сучасні методи дозволяють передбачити завдяки спеціальній формулі.

Запліднення яйцеклітини можливе в так званий момент овуляції, коли готова яйцеклітина залишає матку. І нехай кожен організм індивідуальний, прорахувати цей період можна з високим відсотком точності. Для цього використовують просту формулу, так званий календар овуляції. Сьогодні розповімо про те, як вирахувати найкращий момент для зачаття.

Як відбувається овуляція

Після визрівання яйцеклітина живе лише 23-24 години, після чого цикл запускається знову. Саме тому деяким парам для того, щоб «завести» поповнення, доводиться робити спроби протягом декількох місяців. Після закінчення дозрівання яйцеклітина рухається однією з маткових труб, де у разі успіху зустрічає сперматозоїд. Цікавий факт: цикл життя сперматозоїдів становить 3-4 дні, які «хвостаті» проводять у матковій трубі в очікуванні яйцеклітини.

Таким чином, найімовірнішим періодом для запліднення слід вважати етап, коли яйцеклітина знаходиться в матковій трубі. Саме цей процес називають овуляцією, а період, коли вона може зустріти сперматозоїд, називається вікном фертильності.

Як розрахувати момент овуляції

Зауважимо, що калькулятор овуляції стане корисним у разі планування вагітності, проте покладатися на нього як на метод контрацепції не слід. Людський організм дуже складний, тому напевно передбачити період фертильності нелегко, а отже, якщо ви не плануєте дитину, варто використовувати інші надійні методи контрацепції.

За медичною статистикою, стандартний цикл становить 28 діб, і овуляція відбувається на 14 день від початку циклу. Відповідно, найвищий шанс завагітніти з 10 по 15 день циклу, що дорівнює чотирьом дням до й одного після безпосередньо овуляції.

Однак не у всіх цикл триває 28 діб. У цьому випадку слід скористатися простою формулою:

з (х-18) до (х-13)

Х у такому разі — це тривалість циклу. Наприклад, ви знаєте, що у вас цикл складає 30 днів. Тоді формула виглядатиме так: вікно фертильності настане з (30-18) до (30-13), тобто з 12 до 17 день циклу.

 

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Елевіт Пронаталь №30, №100, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, дієтична добавка Елевіт-комплекс №1, №2, №3, таб.№30.

 

Відео

Lionok 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.